Do detvianskej brány prichádza Dominik Riečický!

V uplynulom týždni sme sa dozvedeli kto bude našim prvým súperom v nadchádzajúcom ligovom ročníku, rovnako aj o rozšírení súťaže o dvoch maďarských účastníkov a úplne čerstvou novinkou z našej šatne je príchod brankára Dominika Riečického.

26 – ročný odchovanec košického hokeja pôsobil od začiatku svojej kariéry výlučne na Slovensku. V tíme HC Košice si prešiel mládežníckymi kategóriami a neskôr bol zaradený do projektu Orange 20. Reprezentoval Slovensko na šampionátoch do 18, aj do 20 rokov a v ročníku 2009/10 sa dostal vďaka svojim výkonom medzi troch najlepších hráčov slovenského tímu na svetovom šampionáte do 18 rokov. Na prvý seniorský zápas nastúpil v drese HC Košice už ako 18 – ročný a celkovo za Košice odchytal 37 zápasov. Zaujímavý v jeho kariére bol ročník 2013/14, kedy sa striedavo objavoval na súpiskách Košíc a Bardejova, vďaka čomu sa môže pýšiť ziskom extraligového, aj prvoligového titulu súčasne.

V uplynulých troch sezónach odchytal zápasy v Košiciach, Bardejove, Spišskej Novej Vsi a Prešove, odkiaľ prichádza do Detvy.

Dominik je šikovný brankár, ktorý bude tvoriť v detvianskom tíme tandem s Romanom Petríkom. Dostane opäť príležitosť vrátiť sa na extraligový ľad a veríme, že svoju šancu naplno využije nielen pre svoj hokejový rast, ale aj v prospech celého tímu. Bude ďalším, ktorý posilní zastúpenie slovenských hráčov v našom tíme. Ako povedal majiteľ a prezident klubu Róbert Ľupták: „chceme, aby v Detve hrali slovenskí hráči a dáme príležitosť aj talentovaným mladíkom!“

Foto: facebook.com