Prestupová bomba! Do Detvy prichádza brankár so skúsenosťami z NHL!

Sociálnymi sieťami v posledných dňoch kolovala správa o príchode Matthewa Hacketta. Klub však v tých momentoch s týmto kanadským brankárom len rokoval a k podpisu zmluvy prišlo až dnes!

Matthew Hackett je 27-ročný kanadský brankár, rodák z Londonu. Tento stále pomerne mladý gólman odštartoval svoju kariéru v rodnom Londone, odkiaľ sa prepracoval do OHL. V tejto lige patril Hackett medzi najlepších gólmanov, keď si udržiaval viac než 91% úspešnosť zásahov počas všetkých štyroch sezón, v ktorých tu pôsobil.

Matthew bol v roku 2009 draftovaný Minnesotou Wild, ktorá si ho vybrala v treťom kole. Po vydarenej sezóne v AHL si ho stiahla Minnesota, za ktorú odchytal v sezóne 2011-12 dvanásť stretnutí, v ktorých si udržal vynikajúcu úspešnosť 92,2%! Po vydarenej sezóne prišla pre Hacketta odmena v podobe nominácie na majstrovstvá sveta, kde reprezentoval Kanadu, no do žiadneho stretnutia napokon nezasiahol. V roku 2013 jeho kroky smerovali do Buffala Sabres, kde počas nasledujúcich sezón pôsobil najmä na farme v Rochestri, no niekoľko štartov si pripísal aj v NHL. Hackett si počas celej kariéry v zámorí udržoval dobré čísla a po tohtoročnom preradení do ECHL sa rozhodol odísť do Európy. Na Slovensko priletel len včera a zmluvu s naším mužstvom podpísal až dnes. Sme veľmi radi, že sa tohto brankára, o ktorého bola na hráčskom trhu veľká bitka, podarilo získať práve nám. Vedeniu Detvy, na čele s Róbertom Luptákom sa tak po vynaložení veľkého úsilia podarilo uloviť naozaj obrovskú „rybu“. GOOD LUCK MATT!

 

Pridaj komentár