Tesne pred úvodom sezóny prichádza do tímu Radovan Puliš!

Končí sa leto, prázdniny, čas dovoleniek, ale našim hokejistom hlavne čas prípravy na sezónu, ktorá už doslova klope na dvere. Dolaďujú sa posledné detaily v tréningovom procese, upravujú sa jednotlivé formácie, hráči, aj celý realizačný tím pracujú naplno, aby sme boli čo najlepšie pripravení. Neustále sa pracuje aj na formovaní a doplnení kádra.

Dnes v dopoludňajších hodinách sa dohodol prezident a majiteľ klubu Róbert Ľupták na podmienkach príchodu, s kvalitným slovenským útočníkom a reprezentantom, Radovanom Pulišom!

Rado začal prípravu na ľade práve u nás, kde sa pripravoval na skúšku v zahraničí. Nakoniec však bude od úvodu sezóny obliekať detviansky dres!

 

 

26-ročný rodák z Hliníka nad Hronom je odchovancom susedného Zvolena, kde pôsobil v mládežníckych tímoch až do sezóny 2008/09, kedy odišiel do Kanady, kde strávil tri sezóny. Odtiaľ sa vrátil opäť do Zvolena, kde v sezóne 2011/12 prvýkrát debutoval v seniorskom A tíme. Práve v tejto sezóne prvýkrát zavítal aj do Detvy a odohral v našich farbách 9 zápasov, so ziskom 10 bodov za 6 gólov a 4 asistencie.

Ďalšie tri sezóny hrával výlučne v materskom Zvolene, kde získal v sezóne 2012/13 majstrovský titul a mimoriadne úspešnou bola pre neho sezóna 2014/15, kedy v drese Zvolena zaznamenal v 53. zápasoch 56 bodov a s 30. gólmi sa stal najlepším strelcom celej súťaže! Práve vďaka svojim výkonom tak zaznamenal aj prvý štart v reprezentačnom drese Slovenska. Doteraz ich má na konte 10, s bilanciou 1 + 1.

V nasledujúcej sezóne pôsobil v bratislavskom Slovane, kde si vychutnal atmosféru KHL. Celkovo nastúpil v piatich zápasoch a zaznamenal 1 gól.

Počas svojej kariéry zavítal aj do Švajčiarska, kde odohral za EHC Winterthur 8 zápasov, strelil 6 gólov a na ďalšie 3 prihral.

Rado je kvalitný útočník, ktorý si vie nájsť svoje miesto na ľade, je silný na puku, vie sa presadiť v súbojoch pred bránkou, ale hlavne dokáže strieľať góly, čo už neraz potvrdil v kluboch, kde pôsobil. Prostredie, do ktorého prichádza dobre pozná. Veríme, že sa rýchlo udomácni a zapadne do kolektívu. V tíme sa stretne s viacerými bývalými spoluhráčmi so Zvolena a dúfame, že to bude viditeľné aj na ľade. Vítame ho pod Poľanou, je pre nás veľkou posilou a už teraz sa všetci tešíme na jeho výkony v našom tíme!