10-gólová prestrelka a rozhodnutie v nájazdoch. S Nitrou sme vybojovali cenný bod!

Máme za sebou ďalšie výborne odohraté stretnutie, v ktorom sme vďaka poctivému a bojovnému tímovému výkonu siahali na plný bodový zisk. Nakoniec sme s kvalitným súperom získali aspoň dôležitý bod. Z hľadiska pozorne sledoval zápas aj reprezentačný tréner Craig Ramsey, spoločne s Miroslavom Šatanom a budeme zvedavo očakávať, či si niektorý z hráčov svojim výkonom vybojuje miestenku v reprezentačnom drese.

Nitra si v úvode vytvorila tlak a k prvej strele nás pustila až v polovici tretej minúty. Strelu Martina Šimona ale zneškodnil brankár Foltán. Od tohto momentu nabral zápas úplne opačný smer. Prvú čistú šancu na otvorenie skóre mal Laco Ščurko, ktorý sa v štvrtej minúte sám ocitol pred brankárom Foltánom. Ďalšiu veľkú príležitosť domácich mal na hokejke Martin Ďaloga, po prihrávke Viktora Fekiača, ale opäť sa vyznamenal Foltán. Naďalej sme útočili a radosť na tribúny priniesol na konci piatej minúty Maroš Surový, ktorý otvoril skóre. Obrovskú príležitosť na vyrovnanie mal o minútu Nádašdi, ktorý strieľal osamotený spomedzi kruhov, ale minul bránu Dominika Riečického. Ďalší šok pre hostí prišiel z najbližšieho protiútoku, kedy Rado Puliš učebnicovo vymietol ľavý horný roh Foltánovej brány a zvýšil na 2:0. Hostia na to reagovali oddychovým časom. V 11. minúte mohol už na 3:0 zvýšiť Peter Hraško, ktorého obrana Nitry nechala úplne osamoteného na úrovni kruhov, ale jeho strela z prvej, po prihrávke Jozefa Sládoka skončila mimo Foltánovej brány. Ďalšiu príležitosť na gól mal hosťujúci Richard, ale Dominik Riečický sa vyznamenal a rukou vytiahol puk kĺzajúci sa po bránkovej čiare. Hneď nato zazvonila žrď, po strele Lantošiho. V závere prvej tretiny mali hostia viacero príležitosí na zníženie skóre, ale ani jedna z nich gólom neskončila.

Druhá tretina priniesla úplne opačný obraz hry a Nitra od začiatku nastúpila ako vymenená. Jednoznačne na ľade dominovala a rýchlymi kombináciami nám nedávala ani na chvíľku príležitosť si vydýchnuť. Na začiatku 23. minúty sa strelecky presadil Morrison. Nitrania si svojím neustálym tlakom vynútili faul Igora Magogina, ale v presilovej hre si nedokázali vypracovať vážnejšiu príležitosť. Presadiť sa mohol naopak Laco Ščurko, ktorý po chybe obrany neuspel v samostatnom nájazde. Ďalšiu veľkú príležitosť na upokojenie našej lavičky priniesla presilová hra po štvorminútovom vylúčení Raisa. Nitrania nám ale výbornou hrou v obrane nedovolili usadiť sa v útočnej tretine, naopak sami vyrážali do nebezpečných protiútokov. Po jednom z nich fauloval Martin Chovan a počet hráčov na ľade sa opäť vyrovnal. Vyťažili z toho hostia, Blackwater sa „preštrikoval“ pomedzi obrancov a vyrovnal na 2:2. K slovu sme sa dostali až pri presilovej hre po vylúčení Šišku. V skrumáži pred bránou sa najlepšie zorientoval Laco Ščurko a opäť sme viedli. V závere tretiny si Nitra vytvorila enormný tlak, ktorý priniesol vyrovnávajúci gól Lantošiho v 39. minúte.

Úvod poslednej tretiny priniesol gólové hody. Po 40. sekundách hry poslal Nitru do vedenia Schneidl. My sme opäť reagovali presilovkový gólom Magogina v 45. minúte. O necelú minútu ale Nitra opäť viedla gólom Bučeka. Keď sa zdalo, že Nitra bude vývoj kontrolovať, prišiel vyrovnávajúci gól na 5:5, z hokejky Matúša Chovana. To bolo v poslednej tretine všetko, ani jeden z tímov nedokázal premeniť vytvorené príležitosti a zápas putoval do predĺženia. V ňom sme si viac gólových príležitosti vytvorili my, ale ani z jednej nepadol rozhodujúci gól. Asi najväčšiu príležitosť mal Martin Ďaloga, ktorý sa od polovice klziska rútil na nitriansku bránku, ale stroskotal na výborne chytajúcom Foltánovi. V samostatných nájazdoch rozhodol zápas v prospech Nitry McCormack.

Josef Turek, HC 07 Detva: „Prvá tretina nám vyšla, hrali sme výborne a vyhrali sme ju. V druhej tretine nás súper prečísloval, málo sme strieľali na bránu, bol lepší a v poslednej fáze to bolo vyrovnané. Myslím, že bod je zaslúžený a pre nás zlatý, s takým kvalitným súperom ako je Nitra. Som rád, že sme vydržali počas celého zápasu výborne korčuľovať a vytvárať si strelecké príležitosti. Chcem hráčov pochváliť a som rád, že sme aj divákom ukázali, ako sme bojovali aj vonku, u silných súperov v Banskej Bystrici a Nových Zámkoch a že sme aj doma dokázali podať takýto výkon.“

Andrej Kmeč, HK Nitra: “Zápas sa pre nás zo začiatku nevyvíjal dobre. Detva má špecifické ihrisko, vedeli sme, že tu bude veľa osobného kontaktu a treba rýchlo reagovať, ale v prvej tretine sa nám to nedarilo, súper bol lepší a dal dva góly. Potom si myslím, že sme sa vrátili do zápasu a druhú a tretiu tretinu sme mali navrch, mali sme veľa šancí, vždy sme súperovi odskočili o gól, ale vždy nás dotiahol, išlo sa do predĺženia a nájazdy sme zvládli my.”

HC Detva – HK Nitra 5:6 pp a sn (2:0, 1:3, 2:2 – 0:0, 0:1)
Góly: 5. Surový (Magogin, Král), 7. Puliš (Ščurko, Murček), 35. Ščurko (Puliš), 45. Magogin (Puliš, Mar. Chovan), 50. Mat. Chovan (Tibenský) – 23. Morrison (Fominykh), 29. Blackwater (McCormack, Mezei), 39. Lantoši (Slovák, McCormack), 41. Scheidl (Richard, Rais), 46. Buček (Bortňák), rozh. nájazd McCormack.

Rozhodovali: Jonák, Babic – Šefčík, Sipos, vylúčení: 4:6, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 479 divákov

HC 07 Detva: Riečický – Mar. Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Sládok, Hraško, Jendroľ, Gachulinec, Šimon – Ščurko, Murček, Puliš – Ďaloga, V. Fekiač, Žilka – Surový, Magogin, Král – Tibenský, Valent, Mat. Chovan

HK Nitra: Foltán – Mezei, McCormack, Rais, Morrison, Sloboda, Pupák, Rácz – Lantoši, Slovák, Blackwater – Buček, Richard, Scheidl – Rapáč, Bortňák, Hrušík – Fominykh, Šiška, Pätoprstý

Zostrih najzaujímavejších momentov zápasu:

Zdroj: huste.tv