10-gólová rozlúčka so sezónou

Dnešný zápas bol domácou bodkou za náročnou, historicky prvou sezónou nášho hokejového tímu v najvyššej súťaži. Liptovskému Mikulášu sme síce podľahli, ale to je nepodstatné, pretože extraligovú príslušnosť sme si už vybojovali v predchádzajúcom kole a súťaž sa v kľude dohráva. Dnešný zápas bol aj priestorom pre mladých hráčov, ktorí nedostávali toľko priestoru ako ich skúsenejší kolegovia.

Pred zápasom si mohli fanúšikovia pochutnať na guláši, ktorým sa vedenie klubu chcelo zavďačiť za ich priazeň a povzbudzovanie počas všetkých domácich zápasov. Dnešný deň sa niesol v priateľskom duchu a gulášom boli pohostení aj členovia realizačného tímu Liptovského Mikuláša.

Na ľade si však hráči nič nedarovali a aj keď si vzájomne odpustili množstvo tvrdých stretov, hral sa pekný a dynamický hokej, plný šancí na oboch stranách. Diváci videli až 10 gólov a aj napriek prehre 4:6 to bolo pekná rozlúčka so sezónou. Zápas symbolicky otvoril čestným buly primátor Detvy Ing.Ján Šufliarský, ktorý si na pamiatku odniesol puk od kapitána tímu Jozef Sládoka. Skóre stretnutia otvoril už v druhej minúte náš najlepší strelec Ladislav Ščurko, ku ktorému sa postupne pridali Michal Murček, Rastislav Gašpar a Jozef Tibenský.

Do úplného konca sezóny ostáva ešte posledný zápas, na ktorý vycestujeme v Utorok do Skalice.

HC 07 Detva – MHK 32 Liptovský Mikuláš 4:6 (2:2, 0:2, 2:2)
Góly: 2. Ščurko (Murček, Videlka), 18.Murček (Vídelka, Ščurko), 44. Gašpar, 49. Tibenský (Fekiač) – 4. ŽIak (Oško, Vybiral), 18. Nemec (Nechaj), 22. Vybiral (Žiak), 28. Piatka (Nádašdi), 47. M. Sukeľ (J. Sukeľ, Piatka), 55. Lištiak. Rozhodcovia: Kubuš, Konc st. – Tvrdoň, Kacej, vylúčení: 2:2, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 411 divákov.

HC 07 Detva: Nagy – Fekiač, Kuklev, Gašpar, Surovka, Tibenský – Gachulinec, Sládok, Milý, Chovan, Surový – Šimon, Macejko, Videlka, Murček, Ščurko – Vyskoč, Jendroľ, Piačka, Róth, Jakubík

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Grundling, Nemec, Lištiak, Uhrík, Laco – Mezovský, Nádašdi- Sukeľ J., Sukeľ M., Piatka – Nitriansky, Pacalaj, Langhammer, Nechaj – Vybiral, Oško, Žiak

Pozrite si zostrih najzaujímavejších momentov zápasu:

Zdroj: huste.tv

Pridaj komentár