3 góly v presilovkách rozhodli o prehre s Mikulášom

Aj tretí vzájomný zápas bol mimoriadne vyrovnaný, priniesol až deväť gólov, ktoré sa striedali ako na hojdačke, ale z víťazstva sa nakoniec tešili aj tretíkrát v rade liptáci.

Do zápasu sme vstúpili dobre, vytvorili sme si množstvo príležitostí a otvorili sme aj gólový účet stretnutia, keď si Kuklev potiahol puk na os klzika a nekompromisne prestrelil Kyslicina.

Druhá tretina priniesla až päť gólov! Úvod nám nevyšiel a inkasovali sme šťastný gól už po 59. sekundách hry. Dokázali sme sa ale rýchlo spamätať a po minúte a pol sme sa opäť dostali do vedenia gólom Valenta, pomedzi brankárove betóny. O minútu neskôr však prišlo vylúčenie Ščurka a s ním aj vyrovnávajúci presilovkový gól Krišku. Naďalej sme pokračovali v útočnej snahe, čo vyvrcholilo vydarenou akciou, pri ktorej Puliš obkorčuľoval bránu, ideálne našiel voľného Murčeka a ten strelou z prvej opäť strhol vedenie na našu stranu. Minútu a pol pred záverečnou sirénou prišlo vylúčenie Martina Chovana a druhá presilová hra, ktorá trvala len 26 sekúnd. V nej sa presadil skúsený Róbert Huna a zariadil vyrovnanie pred záverečnou tretinou.

Tá začala opatrne a zlomový moment prišiel až v 46. minúte, kedy putoval na trestnú lavicu Giľák. Presilovú hru liptáci využili v 47. minúte a prvýkrát v zápase sa dostali do vedenia strelou Suchého od modrej čiary. Šok a s ním aj rozhodujúci gól prišiel už o 19. sekúnd, keď Števuliak poslal svoj tím do dvojgólového vedenia. Domáci sa stiahli do obrany, s cieľom udržať si vytvorený náskok a nepripustiť drámu v závere stretnutia. Podarilo sa nám ešte znížiť nepriaznivé skóre kurióznym gólom Rasťa Gašpara, ktorého strela sa od brvna odrazila do chrbta Kyslicina a puk skĺzol až za bránkovú čiaru, ale to bolo z našej strany všetko. Mikuláš si tesný náskok ustrážil a tešili sa z plného bodového zisku, ktorý pre nich znamenal postup na 8. a náš pád na 10. priečku ligovej tabuľky.

Zostrih momentov zápasu:

Zdroj: huste.tv