500 zápasov v extralige

Zápas s Košicami bude výnimočný nielen kvalitným súperom, ale pre nášho obrancu Peťa Hraška bude päťstým zápasom v extralige!

Peťo stál prvýkrát na korčuliach v rodnej Detve, neskôr odkorčuľoval do Zvolena, kde hokejovo vyrástol, prešiel všetkými mládežníckymi kategóriami a v drese HKM ešte ako junior prvýkrát nastúpil na extraligový ľad v sezóne 2009/10.

Vo Zvolene hral nepretržite až do sezóny 2015/16, kedy odcestoval do Prahy a odohral v drese Slavie celú sezónu. V ďalšom ročníku sa po dvanástich zápasoch opäť vrátil do Zvolena, kde zotrval až do začiatku aktuálnej sezóny.

Peťo svojimi výkonmi vzbudil pozornosť reprezentačných trénerov a v najcennejšom drese odohral dva svetové šampionáty hráčov do 20 rokov. Celý svet obleteli zábery zápasu s Kanadou, kde sa prezentoval „hitom“, ktorý videlo na YouTube niekoľko tisíc fanúšikov.

Dvakrát v kariére reprezentoval Slovensko aj v seniorskom A tíme. Na juniorskom šampionáte v sezóne 2009/10 bol ocenený ako jeden z troch najlepších hráčov nášho tímu, v sezóne 2012/13 vybojoval majstrovský titul v drese Zvolena a v sezóne 2013/14 bol ocenený ako obranca s najvyšším počtom bodov.

Sme veľmi radi, že Peťo je aktuálne veľkou a skúsenou oporou nášho tímu a jeho päťstý zápas v kariére odohrá práve doma, v detvianskom drese, kde začali jeho prvé hokejové kroky.

Pozývame všetkých fanúšikov na tento výnimočný zápas. 500 zápasov v najvyššej súťaži je významný míľnik v kariére každého hokejistu. Príďte osláviť túto výnimočnú udalosť spolu s nami a svojou účasťou symbolicky zablahoželať Peťovi k tomuto krásnemu číslu.