Pod Poľanou dnes privítame mnohonásobného majstra HC KOŠICE!

Už o pár hodín vykorčuľujú naši hokejisti na ďalšie kolo Tipsport ligy, v ktorom sa proti nám postaví klub veľkého mena, 8 násobný majster Slovenska a 2 násobný majster Československa, HC Košice.

Košičanom aktuálne patrí 4. miesto ligovej tabuľky, za 19 bodov, ktoré nazbierali v 10 odohratých zápasoch. Jadro tímu tradične tvoria kvalitní hráči s bohatými skúsenosťami a aktuálne najproduktívnejším je Henry Kessel Blake, ktorý doteraz odohral všetkých 10 stretnutí, v ktorých nazbieral 8 kanadských bodov za 3 góly a 5 asistencií. Obávaným strelcom oceliarov je známy ligový kanonier Petr Kafka, ktorý v tejto sezóne nastrieľal už 5 gólov. Ďalším dôležitým mužom v zostave je aj švédsky gólman Joakim Lundström, ktorý je s percentuálnou úspešnosťou 93,30% zásahov v 7 odohratých zápasoch, 3. najlepším v lige.

V uplynulom kole odohrali východniari svoj zápas vo Zvolene, kde však rytierom podľahli výsledkom 4:1 a jediným úspešným strelcom tímu bol Peter Boltun.

V našej zostave sa úspešne zapracovávajú posily Mikhail Kuklev, Nathan Robinson, Martin Bartek a Lukáš Novák, od ktorých si sľubujeme, že využijú svoje skúsenosti, ktoré prinesú pre náš tím v tabuľke veľmi cenné ligové body.

Špecifickým bude určite dnešný zápas pre Matúša Chovana a Miroslava Macejka, ktorí sú rodákmi z Košíc, ale rovnako aj pre Martina Chovana, ktorý v uplynulých dňoch posilnil káder nášho tímu a významná časť jeho kariéry sa spája práve s košickým klubom, kde odohral 3 sezóny.

Všetkých vás pozývame na dnešné stretnutie, ktoré začína presne o 17:00 a veríme, že tak ako aj v predchádzajúcich zápasoch, vytvoríte našim hokejistom vynikajúcu atmosféru a spoločne vybojujeme pre nás veľmi očakávané víťazstvo!

Pridaj komentár