9-gólová prestrelka v prospech MAC, Fekiač s dvomi presnými zásahmi

O osude dnešného stretnutia rozhodli hostia už v prvej tretine. Do zápasu sme síce vstúpili lepšie, ale nedarili sa nám kombinácie, pomaly sme sa rozbiehali, hostia zachytávali naše rozohrávky a vyrážali do nebezpečných protiútokov. Skóre otvorili „lacným“ gólom, ktorý potvrdil až videorozhodca a o necelé dve minúty sa tešili z dvojgólového vedenia. Hostia využili aj prvú presilovú hru a do šatne odchádzali s trojgólovým náskokom.

Do druhej tretiny sme nastúpili ako vymenení. Od úvodu sme si vytvorili drvivý tlak a stačilo nám necelých sedem minút, aby sme zápas vyrovnali. Postupne sa o to pričinili Jozef Tibenský, Rasťo Gašpar a Viktor Fekiač. Škoda dvoch vyložených šancí Rasťa Gašpara, aj Viktora Fekiača, ktoré len tesne minuli bránu a rovnako šance v prečíslení troch proti jednému. Hostia využili z minima maximum a pridali ďalšie dva góly, čo im opäť prinavrátilo kľud pred záverečnou tretinou.

V nej Viktor Fekiač pridal kontaktný gól, ale žiaľ vyrovnať sa nám už nepodarilo. Hostia si svoj náskok ubránili a tešili sa z cenného víťazstva.

HC 07 Detva – MAC Újbuda 4:5 (0:3, 3:2, 1:0)
Góly: 22. Tibenský (Chovan), 23. Gašpar (Ďaloga, Fekiač), 27. Fekiač (Ďaloga, Gašpar), 48. Fekiač (Gašpar) – 11. Langkow (Orban), 15. Nagy (Pozsgai), 18. Langkow (Orban, Bodó), 34. Bodó (Langkow, Orban), 38. Dudás (Bodó, Langkow).

HC 07 Detva: Petrík (21. Riečický) – Chovan, Kuklev, Sládok, Hraško, F. Fekiač, Šimon, Gachulinec, Král – Ščurko, Murček, Puliš – Ďaloga, V. Fekiač, Gašpar – Tibenský, Chovan, Žilka – Giľák, Valent, Surový

MAC Budapešť: Rajna – Vokla, Dudás, Burt, Fejes, Pozsgai, Bugár, Szigeti – Orban, Langkow, Bodó – Klempa, Brown, Dansereau – Szabad, Nagy, Terbócs – Odnoga, Majoross, Kreisz

Gergely Majoross, MAC Budapešť: „Dobre sme začali, strelili sme prvý gól a vyhrali sme prvú tretinu. Druhú začal lepšie súper, boli veľmi silní, vyrovnali a my sme sa potrebovali vrátiť späť do zápasu. Bol to veľmi hektický súboj, päť, šesť minút bol lepší súper, potom sa to otočilo a bolo to tak počas celého duelu. Bol to veľký boj. Myslím si, že sme lepšie bránili, podržal nás brankár, čo nám prinieslo víťazstvo. Bol to pre nás veľmi náročný zápas, pretože až sedem hráčov sme mali počas prestávky v reprezentácii, päť v reprezentácii do 20 rokov a bolo náročné ich teraz spojiť. Prišli sme len so šiestimi obrancami, ďalší sa zranil v prvej tretine, máme veľa mladých hokejistov, ako aj hráčov, pre ktorých je toto prvá profesionálna sezóna. Som veľmi šťastný, že sa nám podarilo zvíťaziť.“

Josef Turek, HC 07 Detva: „Začali sme dobre, boli sme zo začiatku lepší tím, ale dostali sme, žiaľ lacný gól, ktorý určil smer zápasu, aj napriek tomu, že sa stretli dve vyrovnané mužstvá. Prvú tretinu sme prehrali 0:3, som rád, že sme sa dokázali vrátiť, vyrovnať na 3:3, ale zo situácie troch proti jednému sme mali dať štvrtý gól. Nedali sme a vzápätí sme inkasovali. Potom sme dostali ďalší do šatne, čo bola škoda, pretože sme to mali udržať aspoň o jeden gól. V poslednej fáze sme zase tlačili, tlačili, znížili sme, volalo to po vyrovnaní, ale niekoľkokrát sme netrafili prázdnu bránku, čo rozhodlo.“