Ani dva góly Laca Ščurka na body s Nitrou nestačili

Zápas s Nitrou bol podľa očakávania veľmi vyrovnaný, žiaľ pre nás s nešťastným koncom.

Do zápasu sme vstúpili dobre, keď už v tretej minúte sme sa tešili z gólu Laca Ščurka, ktorého ideálne našiel Rado Puliš. Nitrania ale už v štvrtej minúte potrestali našu chybu pri striedaní a v presilovke vyrovnal strelou pod brvno Buček. Potom prišli slabé chvíle Alexandra Zalivina, ktorého chybu v rozohrávke mohol postrestať Slovák, ale jeho strela v páde sa odrazila od ľavej žrde. V 9. minúte jeho ďalšiu chybu hostia potrestali a prihrávku na hokejku premenil bez prípravy Lantoši.

Do druhej tretiny sme vstúpili opäť dobre, keď po troch minútach hry vyrovnal Maroš Surový. Nitrania ale opäť strhli vedenie na svoju stranu v 31. minúte, keď v presilovke zblízka prekonal Zalivina Scheidl. Keď sa zdalo, že hostia pôjdu do šatne aj po druhej tretine s tesným náskokom, prišla v poslednej minúte strela Martina Chovana od modrej čiary a Laco Ščurko ležiaci na ľade zasunul puk za chrbát bezmocného Šimbocha.

Tretia tretina priniesla vyrovnaný hokej, s množstvom tvrdých osobných súbojov a šancí na oboch stranách. Obe mužstvá pozorne bránili a vyznamenali sa aj obaja brankári, ktorí peknými zákrokmi držali svoje tímy v hre až do úplného záveru. V poslednej minúte obkorčuľoval bránu Lantoši, presnou prihrávkou našiel medzi kruhmi Blackwatera a ten bez prípravy vymietol ľavý horný roh Zalivinovej brány, čím definitívne spečatil skóre stretnutia a rozhodol o tesnej výhre Nitry 4:3.

HC 07 Detva – HK Nitra 3:4 (1:2, 2:1, 0:1)
Góly
: 3. Ščurko (Puliš, Murček), 23. Surový (Valent, Gachulinec), 40. Ščurko (Murček) – 5. Buček (Blackwater), 9. Lantoši, 31. Scheidl (Majdan, Lantoši), 60. Blackwater (Lantoši). Rozhodovali: Novák, Rencz (Maď.) – Synek, Vincze (Maď.), vylúčení: 3:2, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 350 divákov.

Detva: Zalivin – Betker, Mar. Chovan, Hraško, Sládok, Gachulinec, F. Fekiač, Mat. Chovan, Šimon – Puliš, Murček, Ščurko – Žilka, V. Fekiač, Ďaloga – Z. Král, Gašpar, Hodgson – Tibenský, P. Valent, M. Surový

Nitra: Šimboch – McCormack, Mezei, Morrison, Rais, Versteeg, M. Pupák, Korím – Blackwater, M. Slovák, Lantoši – Majdan, Kerbashian, Scheidl – Šiška, Bortňák, S. Buček – Minárik, Čaládi, Hrušík – Pätoprstý