Barani otočili zápas štyrmi gólmi v poslednej tretine

V Banskej Bystrici sa nám žiaľ nepodarilo zopakovať víťazstvo z predchádzajúcich stretnutí, ani ukončiť sériu prehier. Barani naopak zaznamenali deviate víťazstvo v sérii a dotiahli sa na Zvolen.

Naši hokejisti odohrali výborné dve tretiny, v ktorých boli bystričanom viac než vyrovnaným súperom. V 8. minúte unikol po ľavom krídle Rasťo Gašpar a strelou prekonal Williamsa. Puk sa po jeho strele dokotúľal aj s dávkou šťastia až za bránkovú čiaru a spôsobil šok na domácich tribúnach.

Na ďalší gól sme si museli počkať až do polovice zápasu, kedy náš kapitán Jozef Sládok od modrej čiary prestrelil všetko čo mu stálo v ceste a umiestnenou strelou pod hornú žrď zvýšil na 2:0 v náš prospech. V týchto momentoch sme na ľade jasne dominovali a domáci sa len s veľkými problémami dostávali do streleckých príležitostí. Nespokojnosť s predvádzanou hrou vyjadrovali bystrickí fanúšikovia pískaním, ktoré sa ozývalo čoraz častejšie. V 37. minúte sme darovali súperovi výhodu presilovej hry, keď si nedovolene počínal Jakub Žilka. Trvala žiaľ iba minútu. Faille poslal puk medzi kruhy, kde ho Sýkora jemným tečom usmernil za chrbát Romana Petríka.

Kontaktný gól „nakopol“ domácich k zvýšenej aktivite a do záverečnej tretiny vstúpili nabudení, s cieľom čo najskôr vyrovnať. Na konci 45. minúty si počínal nedovolene za bránkou Bystrice Rado Puliš, ale domáci túto výhodu využili ešte pred odpískaním. V situácii 6 proti 5 sa ocitol zoči voči Petríkovi Šťastný a umiestnenou strelou vyrovnal. O necelú minútu a pol Peter Hraško nešťastne nastrelil na útočnej modrej čiare Falilleho, puk sa odrazil k Asselinovi, ten ho potiahol až do útočnej tretiny, prihral cez bezmocného Hraška na druhú stranu a Faille poslal strelou z prvej Bystricu do vedenia. Na začiatku 51. minúty prišla chyba v našej rozohrávke, Laco Ščurko nešťastne prihral Marshallovi a ten švihom vymietol pravý horný roh brány Romana Petríka. V 53. minúte fauloval Král a Bystrica tak dostala príležitosť zvýšiť skóre z ďalšej presilovej hry. Tá opäť trvala len 40. sekúnd. Asselin si nakorčuľoval popri pravom mantineli, kľučkou sa zbavil Jozefa Sládoka a švihom uzavrel skóre stretnutia na 5:2.

Dan Ceman, HC 05 Banská Bystrica: „Polovicu zápasu sme nehrali tak, ako sme chceli. Proti Detve sa nám hrá ťažko, no potom sme sa zlepšili. Dali sme dôležitý gól v presilovke a v tretej tretine sa presadili hráči, od ktorých góly očakávame. Sme radi, že frustrácia z prvej polovice zápasu sa neprejavila a hrali sme to, čo sme potrebovali.“

Josef Turek, HC 07 Detva: „My sme necelých 50 minút hrali dobre, držali krok so súperom, no oslabeniami sme dostali súpera do hry. Rozhodlo sa v záverečných 10 minútach, urobili sme dve hrubé chyby, čo spôsobilo, že si nevezieme žiaden bod. Hráčov by som pochválil za 50 minút, no na to sa nehrá, musíme sa vyvarovať hrubých chýb od skúsených hráčov.“

HC 05 B. Bystrica – HC 07 Detva 5:2 (0:1, 1:1, 4:0)
Góly: 38. Sýkora (Faille, Marshall), 47. Šťastný (Faille, Kubka), 48. Faille (Asselin), 51. Marshall (Asselin), 54. Asselin (Marshall) – 8. Gašpar, 30. Sládok (V. Fekiač). Rozhodovali T. Orolin, Rencz – Šoltés, Kis-Király, vylúčení 2:3, presilovky 2:0, v oslabení 0:0, 2303 divákov.

HC B. Bystrica: Williams – Kubka, Ďatelinka, Marshall, Nemčík, Sloboda, Biro – Gabor, Češík, Kabáč – Asselin, Faille, Selleck – Varga, Šťastný, Sýkora – Török, Sojka, Lichanec

HC 05 Detva: Petrík – Martin Chovan, Kuklev, Hraško, Sládok, F. Fekiač, Gachulinec – Puliš, Murček, Ščurko – Žilka, V. Fekiač, Ďaloga – Král, Gašpar, Tibenský – M. Giľak, Valent, Matúš Chovan