Barani prerušili našu víťaznú sériu

Včera sa nám nepodarilo nadviazať na úspechy z posledných piatich zápasov a súperovi z Banskej Bystrice sme podľahli výsledkom 1:4.

Nebol to ale vôbec jednoznačný zápas. Začali sme výborne a dostali sme sa do vedenia bombou od modrej z hokejky Peťa Hraška.

O pár minút neskôr zvýšil už na 2:0 Ben Betker, ale videorozhodca mimoriadne prísnym a sporným verdiktom gól neuznal. Vzápätí prišla ďalšia veľmi sporná situácia, po ktorej opäť zaznela píšťalka hlavného rozhodcu a presilová hra zabezpečila baranom vyrovnanie. Éric Faille namieril popri hlave Zalivina a puk skončil až v sieti.

V polovici druhej tretiny pridal šťastným lobom tretí gól Bystrice Koper a individuálne sa presadil Marshall. Skóre zápasu uzavrel Asselin, ktorý sa ocitol osamotený pred Zalivinom a pomedzi jeho nohy definitívne potvrdil víťazstvo svojho tímu.

Opäť sa ukázala sila legionárov v tíme Banskej Bystrice a ani v tomto zápase, rovnako ako vo viacerých predchádzajúcich, nebodoval okrem Bartánusa ani jediný slovenský hráč.

Nás mrzí, že aj napriek tomu, že sme súpera prestrieľali 45 ku 25, nedokázali sme premeniť viac gólových príležitostí a zdramatizovať priebeh stretnutia. Mali sme k dispozícii až sedem presilových hier, ale využili sme len jednu, z ktorej padol otvárací gól Peťa Hraška.

Chlapcov treba ale pochváliť za bojovný a obetavý výkon proti vedúcemu tímu súťaže. Snažili sa a bojovali nielen proti súperovi. Po neuznanom góle nezvesili hlavy, ustáli ťažké chvíle pri dvojnásobnej presilovke hostí a naďalej pokračovali v útočnej hre.

Mrzí nás zranenie Bena Betkera, ktorý v súboji utrpel rezné poranenie stehna, ktoré si vyžiadalo chirurgický zákrok a Benovi pribudli na nohe stehy. Je to veľká strata, ale veríme, že bude čo najskôr v poriadku a opäť bude pevným pilierom našich obranných radov.

HC 07 Detva – HC’05 iClinic Banská Bystrica 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Góly: 5. Hraško – 19. Faille (Asselin), 32. Koper (Higgs, Bartánus), 37. Marshall, 47. Asselin (Selleck)

HC 07 Detva: Zalivin – Mart. Chovan, Betker, Sládok, Hraško, F. Fekiač, Gachulinec, Jendroľ, Golian – Sčurko, Murček, Puliš – Hodgson, V. Fekiač, Žilka – Tibenský, Gašpar, Král – M. Surový, Valent, Mat. Chovan

HC’05 iClinic Banská Bystrica: Williams – Southorn, Marshall, Mihalik, Sloboda, Ďatelinka, Kubka, Biro, Lunter – Selleck, Faillé, Asselin – Bartánus, Higgs, Koper – Gabor, Češík, Róth – Török, Giertl, Kabáč

Josef Turek, HC 07 Detva: „Začali sme zápas veľmi dobre, dali sme gól, samozrejme, potom sme ponúkli súperovi mnoho presilových hier našou nedisciplinovanosťou. Napriek tomu, že sme ustáli presilovku súpera 5 na 3, v závere sme dostali gól, ktorý nemal byť. V druhej tretine rozhodli dve individuálne hrubé chyby našich hráčov a to si myslím, že ovplyvnilo celý zápas. V poslednej časti sme dali žrď za stavu 3:1 pre súpera, nedali sme gól z tlaku, ďalšia chyba na 1:4 bola, že za našou obranou bol schovaný hráč a ten rozhodol. S takýmto silným súperom rozhodnú takéto chyby a, žiaľ, sme v piatok prehrali.“

Dan Ceman, HC’05 iClinic Banská Bystrica: „Vedeli sme, že vybehnú tvrdo po nás, lebo začínali vždy domáce zápasy dobre. Vedeli sme, že budú naštartovaní na tento zápas. V piatok hrali veľmi dobrý hokej. V Žiline sme nehrali dobre v obrane, teraz sme to museli dať do poriadku. Prvá tretina mi nevadila z našej strany, nebolo to zlé, ale Detva hrala rýchlejšie. My sme sa zlepšovali postupne počas hry. Gól na 2:1 otočil priebeh zápasu v náš prospech, odvtedy sme hrali solídne, predvádzali sme našu hru a veľa sme im nedarovali. Vždy je to tu emotívne, nám sa darilo držať emócie na uzde, každopádne to sú veľmi cenné tri body pre nás.“

Zdroj: huste.tv