Baranom sme podľahli aj v treťom zápase v rade, úspešná sezóna je definitívne za nami

Majster dnes potvrdil postavenie favorita, nepripustil drámu a ukončil štvrťfinálovú sériu. Od úvodu si išli barani za svojim cieľom, kontrolovali priebeh zápasu a pozornou hrou v defenzíve nám nedovolili výraznejšie ohroziť brankára Williamsa. Nepodarilo sa nám skórovať, ani využiť ponúknuté presilovky. Darilo sa im obsadzovať náš najproduktívnejší prvý útok a nepodarilo sa nám skórovať v treťom zápase v rade, čo rozhodlo o našej prehre a postupe Banskej Bystrice do semifinále, kde si počká na svojho súpera.

Máme za sebou veľmi úspešnú sezónu, v ktorej sa nám nielen podarilo naplniť predsezónny cieľ, vyhnúť sa nepríjemnej baráži, ale podarilo sa nám pridať aj čosi navyše. Cez kvalitné Nové Zámky sme sa prebojovali do štvrťfinále a dokázali sme potrápiť aj hviezdami nabitý tím Banskej Bystrice. Dokázali sme dokonca zvíťaziť, s čím asi málokto na začiatku série počítal. Chlapcom sa treba poďakovať za vynikajúce výkony, za bojovnosť a nasadenie, za všetky pekné hokejové momenty, ktoré nám počas zápasov robili radosť nielen na tribúnach, ale aj v zákulisí. Teraz ich čaká zaslúžený oddych a pozorne budeme sledovať vývoj záverečnej fázy súťaže.

Ďakujeme všetkým verným fanúšikom, ktorí boli počas sezóny pri nás, ktorí nám fandili doma aj vonku a boli s nami v dobrom aj zlom. Vďaka ich podpore sme sa dostali až tak ďaleko a patrí im za to veľká vďaka!

HC’05 iClinic Banská Bystrica – HC 07 Detva 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Góly: 13. M. Lunter (K. Sloboda, Zigo), 24. Zigo (M. Lunter, Asselin), 37. Lamper (Kabáč), 48. Zigo (M. Lunter, Asselin). Rozhodovali: P. Stano, Adamec – Gajan st., M. Smrek, vylúčení na 2 min.: 3:2, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 2747 divákov.
konečný stav série 4:1

HC’05 iClinic Banská Bystrica: Williams – Kubka, Ďatelinka, K. Sloboda, Southorn, Mihálik, Nemčík, Biro – Gabor, Češík, Matoušek – Asselin, Zigo, M. Lunter – Bartánus, A. Šťastný, Šoltés – Lamper, Koper, Kabáč.

HC 07 Detva: R. Petrík – Martin Chovan, Betker, Gachulinec, D. Jendroľ, F. Fekiač, Kuklev, Golian, Sládok – Puliš, McLean, Ščurko – Žilka, V. Fekiač, R. Gašpar – Tibenský, Murček, Král – Török, M. Surový, Martin Ďaloga

Josef Turek, HC 07 Detva: „Dnes sme boli vyrovnaným súperom iba v prvej tretine. Potom sme už strácali v herných činnostiach, nedali sme znovu gól a to rozhodlo o našej prehre. Bol to už tretí zápas po sebe, čo sme nestrelili gól. Zdolal nás silnejší tím. Chcem mu pogratulovať k postupu. My si vážime, že sme mohli proti tak kvalitnému bystrickému mužstvu vôbec hrať tieto play-off zápasy. Niektorí hráči to skúsili po prvýkrát v živote. Aj keď sme prehrali sériu, tak chcem mojich zverencov a brankára pochváliť. Dreli, dali do toho všetko, do tretieho zápasu série sme boli Bystričanom vyrovnaným súperom, potom od štvrtého už dominoval na ihrisku a zaslúžene vyhral.“

Dan Ceman, HC’05 iClinic Banská Bystrica: „Detva odohrala s nami dobrú sériu, urobila kus práce, hlavne na konci sezóny. Mali sme to teda ťažké, ale hlavne mentálne sme to zvládli. Faille nám vypadol včera, Surový dnes ráno, no chalani sa s tým vyrovnali veľmi dobre a odohrali výborný zápas. Hlavne Zigova lajna s Asselinom a Lunterom. Táto trojica rozhodla celé stretnutie. Od kedy sme však hrali ‚osobku‘ na prvý útok Detvy s Češíkom a jeho krídlami, tak nám súper nedal gól. Odviedli teda skvelú prácu, aj v tomto sa séria zlomila.“


Zdroj: huste.tv