Búrlivý zápas s Popradom po nájazdoch vyhrali hostia

Detvan Cox si 6. minúte prebral puk pri zadnom mantineli, vyšiel z tohto priestoru, krížnou prihrávkou naservíroval puk na ľavý kruh Jonathanovi Charbonneaovi, ktorý strelou z prvej prekonal Vošvrdu. Kamzíci vyrovnali v 38. minúte, keď strela švihom v podaní Patrika Svitanu počas presilovky o dvoch hráčov prenikla cez rozkročeného Petríka.

V 53. minúte hosťujúci Livingston vykorčuľoval po pravom krídle, nastrelil puk na Petríka, ktorý ho však vyrazil len pred dobiedzajúceho Mikea Dalhuisena a ten ho nemal problém usmerniť do siete. Medvede vyrovnali o minútu neskôr, keď presilovú hru využil Viliam Čacho.

Keďže do konca riadnej hracej doby už gól nepadol, nasledovalo predĺženie, ktoré ale rozuzlenie neprinieslo a tak prišli na rad samostatné nájazdy. V samostatných nájazdoch sa šťastie zásluhou Marcela Haščáka priklonilo na Poprad.

HC 07 WPC Koliba Detva – HK Poprad 2:3 po nájazdoch (1:0, 0:1, 1:1, 0:0)

Góly: 6. Charbonneua (Cox, Rymsha), 54. Čacho  – 38. P. Svitana (Livingston, Skokan), 53. Dalhuisen (Livingston), 65. Haščák

Zostava HC 07 WPC Koliba Detva: Petrík  – Rymsha, King, D. Jendroľ, Gachulinec, Bača, F. Fekiač, Ľalík, Turan – Cox, Čacho, Charbonneua – J. Sýkora, P. Valent, Downing – Ľupták, V. Fekiač, Ščurko – Žilka, T. Klíma, Askarov

Zostava HK Poprad: Vošvrda – Drgoň, Ulrych, Kramár, Erving, Seigo, Dalhuisen, M. Hudec, Hajnik – P. Svitana, Skokan, Haščák – Mešár, Zagrapan, Livingston – Vandas, Preisinger, Handlovský – Matej Paločko, Bjalončík, Matúš Paločko

Tréner Detvy: Myslím si, že sme zopakovali veľmi dobrý výkon po zápase vo Zvolene. Som veľmi rád ako kouč, že brankár, obrana i útok dnes veľmi kvalitne pracovali celý zápas. Samozrejme, že sme stretli veľmi dobrý tím, ktorým bol dnes Poprad. Myslím si, že deľba bodov bola spravodlivá. No a tie penalty, tak ako sme boli úspešní vo Zvolene, dnes to bohužiaľ nevyšlo.

Tréner Popradu: Vedeli sme, že to bude ťažké. Bolo to viac ako ťažké, emócie hrali na oboch stranách. Vedeli sme, že Detva má dobrý mančaft a treba prísť ukázať aj v tomto zápase dobrú hru. Naozaj nás Detva v tomto zápase potrápila. Neboli sme síce v plnej sile, ale myslím si, že sme mali ten zápas herne pod kontrolou, mali sme územnú prevahu. Bohužiaľ, sme sa dopustili – hlavne za stavu 2:1 faulu, ktorý nás stál tri body. Ale všeobecne treba ako vyzdvihnúť, tímovú prácu celého mužstva a odviedli dobrú robotu.