Ďalší bod s kvalitným súperom, v nájazdoch rozhodol Takáč

Vo včerajšom stretnutí sme si určite hanbu nenarobili a favorizovanému súperovi sme boli počas celého zápasu vyrovnaným súperom.

Poprad má svoju kvalitu a v tejto sezóne podávajú hokejisti spod Tatier naozaj výborné výkony, za čo im právom patrí 4. priečka ligovej tabuľky. Štyrikrát sme kamzíkom podľahli a do zápasu sme nastúpili odhodlaní konečne zvíťaziť. V zápase sme si dokázali vytvárať tlak a hroziť nebezpečnými protiútokmi, o čom svedčí aj pomer striel 48 ku 39 v náš prospech.

Súboj priniesol tri rovnaké tretiny, v ktorých sa Poprad ujal vedenia a my sme celý zápas doťahovali. Na gól Svitanu zo 7. minúty sme reagovali v 18. presným zásahom Laca Ščurka, ale kamzíci opäť strhli vedenie na svoju stranu v 32. minúte gólom Paukovčeka, na ktorý sme dokázali odpovedať o 5 minút ukážkovou kombináciou a zakončením Rasťa Gašpara.

Hneď v úvode záverečnej tretiny využil Poprad presilovú hru po vylúčení Kukleva a presným zásahom po tretíkrát poslal do vedenia svoj tím v 44. minúte Bondra. Odpoveď na seba nedala dlho čakať a v 51. minúte vyrovnal na 3:3, umiestnenou strelou do pravého horného rohu jeho reprezentačný kolega Rado Puliš. V závere sme si vytvorili veľký tlak, ale hostia hrozili najmä z rýchlych protiútokov. Ďalší gól sme už do záverečnej sirény nevideli a na rad tak prišlo predĺženie.

Predĺženie sa hralo vo vysokom tempe a prinieslo atraktívny hokej zo strany na stranu. Najväčšiu príležitosť na rozhodnutie daroval kamzíkom, seknutím Bondru dve sekundy pred koncom, Rado Puliš. Rozhodca nariadil trestné strieľanie, v ktorom ale zatiahol oponu dobre chytajúci Roman Petrík.

Rozuzlenie tak prišlo až v samostatných nájazdoch. Toto divácky atraktívne vyvrcholenie ale prinieslo len jeden jediný gól, ktorým Takáč rozhodol o výhre Popradu 4:3.

HC 07 Detva – HK Poprad 3:4 pp a sn (1:1, 1:1, 1:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 18. Ščurko (Puliš, Murček), 37. Gašpar (Puliš, Betker), 51. Puliš (Murček, Ščurko) – 7. Svitana (Takáč), 32. Paukovček (Belluš, Petran), 44. Bondra (Salija, Buzzeo), rozhodujúci nájazd Takáč

HC 07 Detva: Petrík – Mar. Chovan, Kuklev, Sládok, Gachulinec, F. Fekiač, Betker, Golian, Surový – Ščurko, Murček, Puliš – Hodgson, V. Fekiač, Žilka – Král, Mat. Chovan, Gašpar – Török, Valent, Ďaloga

HK Poprad: Vošvrda – Miner, Brejčák, Fabian, Petran, Erving, Salija, Karalahti, Paločko – Bondra, Heizer, Miller – Takáč, Zagrapan, Svitana – Buzzeo, Kundrík, Abdul – Macík, Paukovček, Belluš

Josef Turek, HC 07 Detva: “Podali sme veľmi dobrý výkon, myslím, že to bol vyrovnaný zápas. V záverečnej tretine sme boli lepším tímom a mali sme veľa šancí na rozhodnutie zápasu. Bohužiaľ, brankár hostí nás vychytal. Roman Petrík chytal tiež veľmi dobre, podržal nás pri veľa šanciach, ktoré mal súper. Chcel by som hráčov pochváliť za veľmi dobrý výkon, dobre sme sa pohybovali, škoda že v predĺžení, alebo pri nájazdoch sme nezískali dva body. Ešte máme pred sebou štyri zápasy, verím, že sa nám podarí nejaký vyhrať a samozrejme som rád, že táto sezóna je úspešnejšia ako minulá. Baráži sme sa vyhli a teraz sme odhodlaní zabojovať o play off, ale ešte musíme nejaký zápas vyhrať.“

Roman Stantien, HK Poprad:
“Myslím si, že celý zápas bol veľmi vyrovnaný, trikrát sme vyhrávali a trikrát nás domáci dotiahli. Na oboch stranách bolo veľa šancí, obaja brankári sa vyznamenali a zastali si svoje miesto na výbornú. V predĺžení mali domáci šancu strhnúť víťazstvo na svoju stranu, my tiež a nakoniec sme boli šťastnejší v nájazdoch.“