Ďalší ťažký zápas odohráme v Nových Zámkoch

Dnes pokračujeme ďalším kolom a čaká nás aktuálne druhý tím tabuľky, Nové Zámky. Tie pred aktuálnou sezónou výrazne posilnili a od úvodu si držali štvorzápasovú neporaziteľnosť. Za druhú priečku vďačia súboju s Košicami, ktoré ich ako jediné dokázali v tejto sezóne prekonať. Zo šiestich zápasov dokázali päťkrát zvíťaziť, aj keď naposledy to bolo vo Zvolene až po predĺžení.

Na súpiske Zámkov nájdeme známe mená a ostrieľaných extraligových hokejistov, vedených trénerom Milanom Jančuškom. Najskúsenejším legionárom v tíme je lotyšský zadák Janis Andersons, ktorý má na konte 9 štartov v KHL, v drese Dinama Riga a 22 v drese lotyšskej reprezentácie. Janis pôsobil na Slovensku vo Zvolene, odkiaľ prešiel do Žiliny a spolu s Jurajom Juríkom a Michalom Juraškom do Nových Zámkov. Stretli sa tam aj bývalí spoluhráči z Nitry, Michal Novák, Peter König, Henrich Ručkay a ďalší. Obranné rady vystužujú dvaja kanadskí obrancovia so skúsenosťami z AHL. Najproduktívnejším hráčom je aktuálne Andreas Štrauch, ktorý má na konte 8 bodov za 4 góly a 4 asistencie. Najlepším strelcom tímu je 5-gólový Henrich Ručkay.

Do Nových Zámkov sa po sezóne presťahoval aj náš najproduktívnejší hráč David Videlka, ktorý zatiaľ v šiestich zápasoch zaznamenal jednu asistenciu, tri mínusové body a dve trestné minúty. Práve on bude mať pred zápasom azda najväčšiu motiváciu sa vytiahnuť proti svojim bývalým spoluhráčom.

Držte našim chlapcom palce, čaká nás nesmierne náročný duel, v ktorom domáci určite nebudú chcieť pripustiť akékoľvek prekvapenie a budú bojovať o udržanie sa v čele tabuľky. Pre nás a naše postavenie v tabuľke bude zápas rovnako dôležitý, pretože máme na konte deväť bodov, zhodne ako náš najbližší domáci súper z Popradu a na chrbát nám „dýcha“ Miškovec a Dukla Trenčín.

Zápas začína o 18:30 a sledovať ho môžete online na huste.tv