Derby so Zvolenom víťazne pre hostí

Zvolenčania otvorili skóre stretnutia v 5. minúte, keď na dvakrát prekonal Lietavu Patrik Marcinek. Rytieri navýšili vedenie o dve minúty neskôr zásluhou Jakuba Koleniča. Vo vlastnom oslabení sa v 12. minúte dostal do zakončenia Ďuriš, no na domáceho Lietavu nevyzrel. Početnú prevahu o dvoch hráčov využil v 18. minúte výborným tečom Ján Chlepčok.
Chybnú rozohrávku medveďov potrestal o minútu neskôr tvrdou ranou z prvej Jozef Tibenský. Na začiatku druhej tretiny sa do detvianskej bránky postavil Lazushin. Rýchlu brejkovú akciu domácich v 22. minúte gólovo zakončil Tomáš Klíma. Pri vylúčení Detvana Jendroľa rozozvučal v 28. minúte konštrukciu bránky hosťujúci Kolenič.
Obrovskú šancu Zvolena v presilovke 5 na 3 zmaril o dve minúty neskôr Lazushin. V poslednej minúte druhej tretiny prestrelil Trenčana Maxim Askarov. Pri strele rytiera Koleniča zo 45. minúty predviedol výborný zákrok Lazushin. Detve sa už podarilo len znížiť na rozdiel gólu v 48. minúte, keď sa do streleckej listiny zapísal Lukáš Ľalík.

HC 07 WPC Koliba Detva – HKM Zvolen 3:4 (0:4, 2:0, 1:0)
Góly: 22. T. Klíma (Ľalík, Askarov), 40. Askarov (Ľalik), 48. Ľalík (Čacho) – 4. P. Marcinek (Kolenič, Kotvan), 6. Kolenič (P. Marcinek, Kotvan), 18. Chlepčok (Hraško, Kubka), 19. Tibenský (P. Marcinek, Kolenič)
Zostava HC 07 WPC Koliba Detva: Lietava (21. Lazushin) – D. Jendroľ, Turan, Rais, King, Bakala, Bača, Masarik – Magdolen, P. Halama, Ľupták – Ščurko, V. Fekiač, Žilka – Ľalík, T. Klíma, Askarov – Čacho
Zostava HKM Zvolen: Trenčan – Debnár, Kotvan, Meliško, Hatala, Hraško, Kubka – P. Marcinek, Tibenský, Kolenič – Ďuriš, Gubančok, Daniš – Brumerčík, Jedlička, Chlepčok – Čunderlík