Detva bola pre Slovan vyrovnaným súperom

V rámci série prípravných zápasov privítal hokejový klub HC 07 WPC KOLIBA Detva najslávnejší slovenský hokejový tím HC SLOVAN BRATISLAVA.

Atraktívny súper do domáceho hľadiska prilákal početné publikum. To hnalo hokejistov HC 07 WPC KOLIBA Detva od začiatku zápasu k skvelému bojovnému výkonu. Na súpera domáci hokejisti doslova vybehli. Prvá tretina sa skončila bez gólov.

V druhej tretine hral Slovan štyri presilovky a dostal viackrát domáci ch hráčov pod tlak. Hostia skórovali tzv. gólom do šatne vďaka Štajnochovmu gólu v 40. minúte.

Do tretej tretiny vstúpili domáci hokejisti s cieľom vyrovnať. Po najkrajšej akcii zápasu domáci útočník Ján Sýkora vyrovnal na 1:1. Napriek veľkému úsiliu a ďalším pekným akciám ku koncu zápasu opäť skóroval Slovan. Gól do detvianskej bránky vsietil Petráš.

Zápas so Slovan Bratislava bol dosiaľ najväčšou previerkou pre tím HC 07 WPC KOLIBA Detva v rámci prípravy. Domáci hokejisti vďaka bojovnému výkonu previedli so Slovanom vyrovnaný zápas.

Hokejový sviatok pod Poľanou obohatila tombola pre divákov, priateľské nájazdy a vyhlásenie najlepších hráčov, ktorými sa stali Ján Sýkora za Detva a Habal za Slovan.

HC 07 Orin Detva – HC Slovan Bratislava 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Góly:
50. Sýkora – 40. Štajnoch, 56. Petráš

Detva: Šimko  – Andersons, D. Jendroľ, Matúš Chovan, Martin Chovan, Gachulinec, Golian, F. Fekiač, Pač – Ľupták, Podešva, J. Sýkora, J. Žilka, Král, P. Zuzin, Čenka, Gašpar, T. Klíma, P. Valent, V. Fekiač
Slovan: Habal – Sersen, Meszároš , Štajnoch, Podlipnik, Šedivý, Demo, M. Hudec – R. Bondra, Kukumberg, Puliš – M. Sloboda, Kytnár, Miklík – Petráš, Viedenský, Abdul – Matoušek, Urbánek, Žitný

Josef Turek (tréner HC 07 WPC KOLIBA Detva): ,,Podali sme vynikajúci výkon, bol to obrovský silný súper, mali sme veľký rešpekt. Hrali sme výborne, podržal nás samozrejme Marek Šimko, ktorý taktiež podal výborný výkon a samozrejme točili sme tam stále aj mladých hráčov, hrali sme na štyri päťky. Potom sme to postupne redukovali. Som rád, že sme ubránili mnoho presilových hier súpera a my sme to dnes nehrali zle, ale mohli sme dať nejaké góly viac. Boli sme v hre celý zápas. Sýkorov gól bol krásny, no klobúk dole. Publikum neskutočné, bola to paráda ako v závere minulej sezóny. Myslím, že aj súperovi sa tu dobre hralo. Príprava mala veľa výhier, ale nepočítajú sa z nej body. Súperi síce niektorí neboli takí silní, ako tí ktorí budú v extralige, ale dnes sme podali dobrý výkon. Každý zápas chceme vyhrať.“

Roman Stantien (tréner HC Slovan Bratislava): ,,Nie som v Detve po prvýkrát. Atmosféra bola dobrá, len škoda, že ten ľad nie je trošku lepší. Okolo 10 minúty už sa na tom ťažko dalo niečo technické robiť. Vonku je teplo, asi to je momentálne všade tak. Domáci bojovali, hrali veľmi dobre, bojovne. Mali nejaké šance,  ja si myslím, že to bola úplne vyrovnaná partia, tá prvá tretina. V druhej sme mali asi osem minút presilových hier, tam keby sme dali gól na 2:0 by sa nám hralo lepšie, ale to je naša chyba, že to nevieme využiť. Na presilovkách ešte robíme. Ale hovorím, domáci bojovali, brankár veľmi dobre chytal a potom domáci krásnym gólom vyrovnali na 1:1 a zas to spadlo do takého stavu, že to bolo vyrovnané.  V brejku sme ušli a dali na 2:1 a už si to postrážili. Pre nás budú všetky zápasy ťažké, nielen v Detve.“

Ján Sýkora (hráč HC 08 WPC KOLIBA Detva):  ,,Zápas bol dobrý. Myslím, že diváci si prišli na svoje. Škoda, že sme sa nevyvarovali takých tých detailov. Zápas bol vynikajúci, ja na detvianskych fanúšikov nedám dopustiť. Jedni z najlepších fanúšikov čo som mal vôbec. Skoro všetkých tam poznám, ak nie všetkých. V Detve fakt ľudia fandia, aj keď sa prehráva, aj keď sa nie vždy darí. V rámci prípravy sa ukázalo, že nebudeme fackovací panák. Uvidíme ako na väčších ihriskách, ale tu na našom malom budeme pre iné tímy ťažký súper.“