Detva podľahla na domácom ľade Slovanu

V 13. minúte sa O’donnell zbavil na ľavej strane F. Fekiača, presnou prihrávkou našiel pred bránou Rastislava Gašpara, ktorý prvý gól v drese belasých zaznamenal do siete bývalého zamestnávateľa. Začiatok tretej tretiny vyšiel lepšie hosťom. Brandon O’donnell dostal výborný puk na ľavú stranu, poradil si s Rymshom a fantastickou strelou trafil pravý vinkel Sholl brány.

O dve minúty si Trevor Cox spracoval skvelú prihrávku Čacha a bravúrne si vychutnal hosťujúceho brankára Durného. Detva v snahe vyrovnať odvolala v závere stretnutia brankára, čo využil na poisťujúci gól do prázdnej bránky 5 sekúnd pred záverečnou sirénou Brandon O’donnell.

HC 07 WPC Koliba Detva – HC Slovan Bratislava 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)

Góly: 44. Cox (Čacho) – 13. R. Gašpar (O’donnell, Maier), 41. O’donnell (Bačík, Štajnoch), 60. O’donnell (Sersen)

Zostava HC 07 WPC Koliba Detva: Sholl – Korím, Turan, Ľalík, Rymsha, D. Jendroľ, Gachulinec, F. Fekiač, Rais – T. Klíma, V. Fekiač, Askarov – Cox, Čacho, Charbonneau – Ľupták, P. Halama, A. Nauš – J. Sýkora, Downing, Ščurko

Zostava HC Slovan Bratislava: Durný – Sersen, Aliskaukas, Bačík, Štajnoch, Lee, Valach, Maier, Beňo – Urbánek, Harris, B. Rapáč – Ranford, Bortňák, Studenič – R. Gašpar, Zigo, O’donnell – Kundrík, S. Petráš, Jendek

Vyjadrenie trérov:

Detva (Ernest Bokroš): Myslím si, že sme zopakovali dobrý výkon, ako v Nitre tak aj dnes. Optická hra bola naozaj dobrá, len bohužiaľ, my nevyužívame tie šance, ktoré máme a si vypracujeme. A bez gólov ťažko budeme zbierať body, pretože ja som presvedčený, že aj v Nitre sme hrali takto dobre. Dnes takisto, aspoň teda tú druhú a tretiu tretinu. Prvý gól bol z herného umenia súpera, druhý nechcem hodnotiť a tretí do prázdnej brány. Takže rozhodlo dnes naozaj len to, že sme neboli ako tím efektívny v zakončení.

Slovan (Roman Stantien): Domáci hrali húževnato, bojovali od začiatku až do konca. Na konci sa nám to skomplikovalo, boli sme vylúčení, ale sme to ubránili.  Detvu v prvej tretine podržal gólman a my sme sa tam nemohli presadiť, potom sme síce viedli 1:0, 2:0, ale oni dali kontaktný gól a stále to nebolo rozhodnuté. Rozhodla potom asi tá naša skúsenosť, kde sme ich aj pri štyroch hráčoch nepustili do veľkej šance.