Detva sa v derby so Zvolenom pokúsi o ďalší bodový zápis.


Máme za sebou úvodné dve kolá Tipsport ligy, po ktorých sa hokejisti Detvy nachádzajú na ôsmom mieste so ziskom jedného bodu.

Ten sa im podarilo vybojovať v súboji s Novými Zámkami, keď zápas dotiahli do predĺženia, no v ňom boli úspešnejší hostia. Skóre Detvy je zatiaľ 2:4 a vylepšiť si ho určite bude chcieť v najbližšom súboji vo Zvolene, ktorý má po úvodných dvoch zbabraných zápasoch čo naprávať.

Najprv si predstavme mužstvo Zvolena. Funkcionári spod Pustého hradu pred sezónou avizovali výrazné posilnenie kádra o hráčov zo zahraničia. To sa napokon stalo skutočnosťou, keď mužstvo posilnili traja Kanaďania, jeden Američan a jeden Rus a práve na týchto hráčov si búdu hráči Detvy musieť dávať najväčší pozor.

Matt Climmie prišiel do Zvolena z nemeckého Straubingu Tigers (DEL), kde odchytal ostatné dve sezóny. Pred odchodom do Európy pôsobil vo viacerých tímoch AHL a niekoľko štartov si pripísal aj v najprestížnejšej lige sveta – NHL. Na medzinárodnom turnaji Spengler Cup v roku 2015 nastúpil tiež v reprezentačnom drese Kanady. Ďalšou posilou HKM je 28-ročný Kanaďan NICK ROSS, ktorý bol draftovaný tímom Arizona Coyotes v roku 2007 v prvom kole. Na Slovensko prišiel z rakúskeho HC Innsbruck. V jeho drese odohral v EBEL-lige posledné tri sezóny. Tento Kanaďan sa radí medzi veľmi produktívnych obrancov. Spencer Asuchak je ďalším Kanaďanom v drese Zvolena, ktorý sa vďaka svojim mieram (195 cm, 105 kg) dokáže na ľade o seba postarať a presadiť sa. V minulej sezóne patril k najproduktívnejším hráčom ECHL, keď v 64 dueloch zaznamenal 66 bodov. Tim Coffman prvý Američan, ktorý obliekol farby HKM Zvolen. Američan by mal patriť k najlepším hráčom ligy. Tento šikovný pravák bol v príprave ťahúňom Zvolena. Prvou nezámorskou posilou v tíme Zvolena sa stal Aslan Raisov, ktorý v minulej sezóne pôsobil v ruskej VHL. Tento šikovný hokejista však zatiaľ len putuje zostavou Zvolena, v ktorej si nedokáže nájsť stabilné miesto. Po nákupe hráčov zo zahraničia zalovilo vedenie HKM aj na slovenskom trhu, keď angažovalo skúseného centra Milana Kytnára, ktorý patril v minulých sezónach k veľkým osobnostiam ligy. Nateraz poslednou posilou, ktorá pribudla do kádra HKM je Darian Dziurzynski. Útočník, ktorý váži 93 kilogramov by mal patriť k obávaným mužom ligy. V minulej sezóne tento hokejista pôsobil v tíme Manchester Storm. Zvolen medzičasom opustil šikovný center Radovan Cútt, ktorý sa pobral na hosťovanie do Michaloviec.

V prvých dvoch stretnutiach si Zvolenčania urobili dá sa povedať hanbu, keď v tabuľke svieti na ich konte 0 bodov a skóre majú naozaj katastrofálne, 2:11. Výsledky však hovoria inou rečou, ako predvedená hra, keď v oboch stretnutiach sa pri troche šťastia mohol vývoj otočiť na stranu Zvolena, ktorý spálil obrovské množstvo šancí. Zvolenčania sa tak budú pred domácimi fanúšikmi snažiť napraviť zlé výsledky z úvodu sezóny a konečne bodovať naplno. To potvrdzujú aj slová zvolenského kapitána, Lukáša Juríka : „Musíme ďalej pracovať, našťastie je iba začiatok ligy. Ostáva nám len do piatku sa pripraviť na Detvu, aby sme vyhrali a konečne sa naštartovali.“

V ceste im však bude stáť nováčik z Detvy, ktorý do sezóny vstúpil tesnou prehrou na ľade Košíc, keď sa o víťazstve domácich rozhodlo až v záverečnej tretine a pri troche šťastia z toho mohla byť napokon remíza. V ďalšom stretnutí sa hokejisti z podpoľania predstavili na domácom ľade, kde hnaní fantastickým publikom dokázali s Novými Zámkami uhrať bod. Početná skupina detvianskych divákov sa chystá aj do Zvolena, kde sa budú snažiť vytvoriť pre svojich miláčikov domácu atmosféru. V kádri Detvy sa v lete odohralo množstvo zmien, keď do mužstva pribudli skúsení hokejisti, ako napríklad Chovan, Sčurko, alebo Rastislav Gašpar. Mužstvo sa vhodne doplnilo aj o zaujímavých mladíkov, bránku Detvy v novej sezóne háji bývalý mládežnícky reprezentant SR, Adam Nagy. Aj preto pred zápasom vo Zvolene počuť z kabíny Detvy smelé slová: „Máme sa od čoho odraziť. Presne toto nás musí zdobiť počas celej sezóny. Musíme hrať srdcom, ako tím, nemáme nejaké individuality. Prvé dva zápasy boli veľmi dobré, musíme na ne nadviazať, pripraviť sa a vyhrať vo Zvolene,“ povedal mladý krídelník Detvy Juraj Milý.

 

 

 

Pridaj komentár