Detvianska legenda

Úvod posledného domáceho zápasu sa niesol v slávnostnom duchu. Bol nielen rozlúčkou so základnou časťou aktuálnej sezóny, ale zároveň aj posledným, kedy Branislav Srnka, bývalý kapitán nášho tímu, vstúpil na detviansky ľad.

Celkovo vo svojej kariére odohral tento bystrický rodák viac ako 300 zápasov, v ktorých súperom nastrieľal viac ako 150 gólov a zaznamenal viac ako 250 bodov. Vačšina jeho kariéry bola spojená so slovenským hokejom. Pôsobil v Lučenci, Banskej Bystrici, Zvolene, ale hlavne v Detve! V detvianskom drese odohral 296 zápasov v druhej lige a 10 v Tipsportlige, v úvode aktuálnej sezóny. Braňo je veľký srdciar a svedčí o tom aj fakt, že za Detvu bojoval na ľade nepretržite posledných 9 sezón! Počas svojho pôsobenia v tíme získal viacero ocenení, ako strieborná prilba, či zaradenie do All stars formácie mesiaca.

Počas slávnostného ceremoniálu si poslednýkrát v kariére obliekol detviansky dres, ktorý mu odovzdal kapitán Jozef Sládok a osobne sa s ním rozlúčil majiteľ a prezident klubu Róbert Ľupták. Fanúšikovia ho pri odchode z ľadu odprevadili obrovským potleskom a pod strechou zimného štadióna v Detve bude navždy visieť dres s jeho menom. Braňo Srnka sa tak zaradil do pomyselnej siene slávy detvianskeho hokeja a bude navždy významnou osobnosťou, ktorá tvorila históriu hokeja v Detve!

Pridaj komentár