Detvianske medvede ťahali s Budapešťou za kratší koniec

Po bezgólovej prvej tretine rozjasal domáce tribúny v 23. minúte Rastislav Gašpar. Budapešť vyrovnala v 31. minúte, keď strelou z medzikružia počas presilovej hry skóroval Tomáš Klempa. Hosťujúci Josh Pitt v 37. minúte prenikol pomedzi dvoch obrancov a strelou ponad lapačku nedal Zalivinovi šancu.

O dve minúty neskôr sa strelou švihom pri hre v početnej prevahe zapísal do streleckej listiny hráč Budapešti Charles Strech.  Pobyt domáceho Ščurka na trestnej lavici skrátil v 50. minúte Chris Bodó. Detva znížila v 54. minúte zásluhou Martina Podešvu. Gólovú bodku za stretnutím dal 49 sekúnd pred záverečnou sirénou hosťujúci  Brúnó Kreisz.

HC 07 WPC Koliba Detva – MAC Budapešť  2:5 (0:0, 1:3, 1:2)

Góly: 23. R. Gašpar (Gachulinec), 54. Podešva (Surový, Mons) – 31. Klempa (Strech, Bodó), 37. Pitt (Macaulay, Bugár), 39. Strech (Macaulay, Sofron), 50. Bodó (Macaulay, Sofron), 60. Kreisz (Strech, Sofron)

Zostava HC 07 WPC Koliba Detva: Zalivin – Lalik, Andersons, Golian, Turan, F. Fekiač, D. Jendroľ, Gachulinec – Ščurko, T. Klíma, Král – R. Gašpar, P. Valent, Ľupták – Mons, Podešva, Surový – Čenka, V. Fekiač, Čacho

MAC Budapešť: Bálisz – Bugár, Macaulay, Carlisle, Orbán, Garát, Fejes, Schlekmann – Kreisz, Strech, Sofron – Klempa, Majoross, Bodó – Orban, Pitt, Terbócs – Szücs, Nagy, Szigeti

Poradie Mužstvo Zápasy Výhry Výhry po predĺžení Prehry po predĺžení Prehry Skóre Body
7. Michalovce 50 19 5 7 19 140:142 74
8. Miškovec 50 19 5 3 23 133:146 70
9. Nitra 50 19 2       8 21 132:141 69
10. Budapešť 50 15 2 5 28 144:188 54
11. Nové Zámky 50 11 6 5 28 128:174 50
12 Detva 50 14 2 2 32 116:188 48

Vyjadrenie trénera Detvy: ,,Prvá tretina bola vyrovnaná, bola taká akoby uťahaná. Potom sme urobili určité redukcie, dostali sme sa do vedenia 1:0 ale potom nám to súper pretočil. Do tej poslednej časti, tam ako sme hrali, tak sme si to predstavovali od začiatku. Boli sme jasne lepším súperom, hrali sme na jednu bránu. Bohužiaľ, gólman alebo my sme nedokázali tie šance premeniť, tam ich bolo značne dosť. Je to škoda, prehrali sme.“