Detvianske medvede tesne podľahli Košiciam

Oceliari išli do vedenia v 5. minúte, keď využil presilovú hru Emile Poiriere. V 23. minúte vypichol Martin Reway puk domácemu Rymshovi, vďaka čomu sa dostal do samostatného úniku na Petríka a chladnokrvne zakončil.

Priamočiaru akciu Košičanov gólovo zakončil v 28. minúte Martin Reway. 38 sekúnd po začiatku tretej tretiny znížil kapitán medveďov Ladislav Ščurko na rozdiel dvoch gólov. Domácim sa podarilo už len skorigovať na rozdiel gólu, keď premiérový zásah v detvianskom drese dosiahol  backhandom k žŕdke Matej Bača.

HC 07 WPC Koliba Detva – HC Košice 2:3 (0:1, 0:2, 2:0)

Góly: 41. Ščurko (V. Fekiač), 56. Bača (F. Fekiač, Charbonneau) – 5. Poirier (Pavlin, Belluš), 23. Reway, 28. Reway (M. Chovan, Růžička)

Zostava HC  07 WPC Koliba Detva: Rymsha, King, D. Jendroľ, Gachulinec, Bača, F. Fekiač, Ľalík, Turan – Coxm Downing, Charbonneau – Čacho, P. Valent, Ľupták – Ščurko, V. Fekiač, P. Halama – Magdolen, T. Klíma, Žilka

Zostava HC Košice: Vay – Pavlin, Deyl, Michalčin, Růžička, T. Slovák, Cibák, Nemčik, Vaculik – Reway, M. Chovan, Klhůfek – Milý, Poirier, Belluš – Jenyš, J. Eliáš, Jokeľ – Krasničan, Havrila, Frič

Tréner Detvy: Dnes bol podstatne lepší výkon ako proti Novým Zámkom. Bohužiaľ to nestačilo na body. V čom jedine by som povedal, že veľmi zlyhávame, je tá presilová hra a strašne slabá produktivita. Je tam obrovská snaha, ale pri tej snahe tam musí prísť aj nejaké umenie, aby sme my dali góly. Pokiaľ nám súper dá gól, strašne to chlapcov zdecimuje a potom už ťaháme za kratší koniec.

Tréner Košíc: Samozrejme, vedeli sme, že v Detve sa hrá veľmi ťažko. Chceli sme nadviazať na tie dva dobré zápasy, ktoré sa nám teraz podarilo vyhrať. Získali sme tak pred reprezentačnou prestávkou nejaké body. Ja musím povedať, že mužstvo si od začiatku išlo za jasným cieľom a hrali sme jednoduchý hokej, zameraný dosť na stredné pásmo. Čakali sme na brejky a využili sme presilovku, čo bolo dôležité. Dostali sme sa do vedenia, potom nám domáci dali šancu, ktorú sme premenili. Bohužiaľ v tretej tretine gól na 3:1, potom to bolo hlavne o disciplíne a o bránení. Aj keď domáci dali na 3:2, tak dnes ten tím hral ako jeden muž. A poctivou hrou, obetavosťou, vynikajúcim výkonom brankára si myslím, že sme si tie tri body zaslúžili.