Do Detvy prichádza skúsený tréner Josef Turek!

Trénerské žezlo po Ivanovi Dorničovi, ktorého zastupoval Pavel Igríni, dnes ráno prebral skúsený český tréner Josef Turek!

Josef Turek sa dohodol s prezidentom a majiteľom klubu Róbertom Ľuptákom na predbežnej spolupráci do konca aktuálnej sezóny. Prichádza k nám bývalý hráč a skúsený tréner, ktorý viedol české a slovenské tímy Zlín, Třinec, Chomutov, Skalicu, Zvolen a Duklu Trenčín. Veríme, že sa pod jeho vedením bude celému mužstvu dariť. Jeho hlavnou úlohou bude pripraviť mužstvo na baráž, v ktorej je našim cieľom udržanie najvyššej súťaže v Detve. Ako povedal Róbert Ľupták: „Nechceme nič nechať na náhodu a urobíme všetko, aby sme Tipsportligu v Detve udržali!“

Pozíciu asistenta bude popri Turekovi zastávať súčasný tréner Pavel Igríni, ktorý dokázal s mužstvom dosiahnuť vynikajúce výsledky, ale keďže sa venuje prioritne detvianskej mládeži, klub musel túto situáciu riešiť a doplniť do A mužstva trénera, ktorý sa bude tejto práci venovať na plný úväzok. Veríme, že sa nový tréner pod Poľanou čo najskôr udomácni a podarí sa mu nadviazať na výborné výsledky Pavla Igríniho. Čaká nás náročná časť súťaže a práve v týchto chvíľach padnú vhod jeho trénerské skúsenosti. Držíme mu palce a veríme, že sa mu, spolu aj s našim mužstvom, bude pod Poľanou dariť!

Foto: hokej.sk

Pridaj komentár