Do Detvy sa opäť vracia Viktor Fekiač!

Po Zdeňkovi Královi posilní náš útok aj Viktor Fekiač!

25-ročný, dobre stavaný center, rodák a odchovanec susedného Zvolena, mení svoje pôsobisko a sťahuje sa do Detvy, kde v uplynulej sezóne spevňoval naše obranné rady jeho brat Frederik. S hokejom začínal vo Zvolene, kde si prešiel všetkými mládežníckymi kategóriami a skúsenosti so seniorským hokejom začal zbierať v A tíme počas sezóny 2013/14, kde ešte ako junior odohral 31 zápasov. Viktor je našim fanúšikom známy najmä z pôsobenia v Detve, ktorá bola striedavým pôsobiskom. Najvýznamnejšou v jeho doterajšej „detvianskej“ kariére bola sezóna 2016/17, kedy bol významnou oporou nášho tímu a v 48. zápasoch nazbieral až 49 kanadských bodov!

V uplynulom ročníku mal zvolenský tím najvyššie ambície a Viktor v ňom mal svoje pevné miesto. Odohral 52 zápasov, so ziskom 10 bodov za 4 góly a 6 asistencií a napriek tomu, že nedostával toľko príležitostí ako jeho skúsenejší kolegovia, pravidelne sa objavoval v zostave, čo mu prinieslo veľmi cenné skúsenosti.

Celkovo má na konte 183 zápasov v najvyššej súťaži a 94 v detvianskom drese. Patrí k hráčom, ktorí dokážu vyhrať vhadzovanie, podržať puk, vedia góly nielen strieľať, ale na ne aj spoluhráčom prihrávať, preto veríme, že bude pre celý tím vítanou oporou! Viktora vítame opäť v našom tíme a prajeme mu veľa úspechov!

Foto: prvaliga.sk

Pridaj komentár