Dnes hostíme na domácom ľade vlaňajšieho víťaza základnej časti!

Dnes po prvýkrát v sezóne privítame hostí z Nitry, s ktorými zabojujeme o ďalšie ligové body.

Nitra patrí medzi kvalitné tímy Tipsport ligy o čom svedčia najmä úspechy z uplynulých sezón. V minulom ročníku sa stali víťazom základnej časti, no v semifinále play off podľahli neskoršiemu majstrovi z Banskej Bystrice. Prebiehajúca sezóna sa zatiaľ nevyvíja podľa ich predstáv, pretože Nitra patrí k tímom s najvyššími ambíciami. Z jedenástich odohratých zápasov dokázali len päťkrát naplno bodovať, za čo im patrí šieste miesto v tabuľke, so ziskom osemnástich bodov, čo je len o štyri body viac ako doteraz nazbierali naši hokejisti.

Na súpiske nájdeme mnoho skúsených hráčov. Tím je zložený prevažne zo slovenských korčuliarov, doplnených o ôsmich legionárov. Medzi najväčšie opory tímu patria Branislav Mezei, Marek Slovák a Judd Blackwater, ktorým vďačia nitrania aj za úspechy z minulých sezón. Najproduktívnejším a najlepšie prihrávajúcim hráčom tímu je Marek Slovák, ktorý nazbieral desať bodov za štyri góly a šesť asistencii. O post najlepšieho nitrianskeho strelca zatiaľ bojujú Marek Slovák, Róbert Lantoši a Judd Blackwater, ktorí zhodne strelili po štyri góly.

Dnešný zápas je mimoriadne dôležitý kvôli postaveniu v tabuľke, pretože sme doteraz nazbierali štrnásť bodov, za čo nám patrí deviate miesto. Aktuálny súťažný ročník je však mimoriadne vyrovnaný, vyrovnané je aj postavenie tímov v tabuľke a každý získaný bod môže znamenať posun o niekoľko miest. Budeme sa snažiť nadviazať na výborné výkony z predchádzajúcich zápasov, opäť bude mimoriadne dôležité premieňanie vytvorených príležitostí a disciplína, pretože každé vylúčenie môže proti tak silnému súperovi akým je Nitra znamenať gól.

Zápas začína o 18:00, príďte nás povzbudiť a buďte našim šiestym hráčom!