Dnes nás čaká veľké derby so susedným Zvolenom


Dnes o 16:00 nás čaká „zápas kola“ hokejovej Tipsport ligy, veľké derby, v ktorom privítame na našom ľade dvojnásobného majstra a víťaza kontinentálneho pohára, aktuálne 5. tím ligovej tabuľky, HKM Zvolen.

Zvolenčania sa pred sezónou netajili veľkými ambíciami zabojovať o majstrovský titul, čomu zodpovedala aj výrazná obmena kádra a angažovanie niekoľkých zahraničných posíl. Úvod sezóny ale nepriniesol očakávané výsledky a po neuspokojivých výkonoch Zvolen opustili 3 zahraniční legionári. Zvolen však neskladá zbrane a v nedávnom období angažoval dve severské posily, švéda Oscara Steéna a fína Jarkka Immonena. Zvolenčanov však trápia zranenia, kvôli ktorým trénerovi Petrovi Mikulovi chýbali v dôležitých stretnutiach Síkela, Kelemen, Ivan, Kytnár a v týždni sa podrobil operácii po zranení sánky aj Michal Chovan.

Prvé spoločné meranie síl prinieslo veľmi vyrovnané stretnutie, ktoré sa skončilo tesným víťazstvom domácich zvolenčanov 5:4, o čo sa postaral gólom 20 sekúnd pred koncom 3. tretiny práve Milan Kytnár.

Aktuálne naproduktívnejším hráčom Zvolena je Michal Chovan, ktorý má na konte 11 kanadských bodov za 3 góly a 8 asistencií a najlepším strelcom je Peter Šišovský, ktorý doteraz súperom nastrieľal 6 gólov.

Výraznou oporou zadných radov Zvolena je aj náš rodák Peter Hraško, ktorý je momentálne druhým najproduktívnejším obrancom svojho tímu a nazbieral doteraz 5 kanadských bodov za 3 góly a 2 asistencie.

Dnes nás čaká určite vynikajúce stretnutie, plné dramatických momentov, tvrdých stretov, ale veríme že aj vynikajúcej atmosféry, ktorú tradične našim hokejistom vytvárate a prispeje tomu určite aj početná fanúšikovská výprava zo Zvolena. Všetci veríme, že práve dnes sa dočkáme plného bodového zisku, ktorý bude o to cennejší, že sa jedná o veľké derby, ktoré v našich končinách nemá obdoby.

Pridaj komentár