Dnešným dňom začala letná príprava A tímu!

Detviansky zimák opäť ožil tradičným hokejovým ruchom. V popoludňajších hodinách sa začali schádzať hráči, pre ktorých dnešným dňom odštartovala letná príprava. Je to hráčmi nie veľmi obľúbená, ale mimoriadne dôležitá časť prípravy na sezónu, z ktorej hráči čerpajú sily počas celej súťaže a kondičná pripravenosť rozhoduje najmä v záverečných kolách a bojoch v play off.

O 15:00 vstúpili do šatne prezident a majiteľ klubu Róbert Ľupták, spoločne s hlavným trénerom Josefom Turekom. Na úvod privítali prítomných hráčov a oboznámili ich s organizačnými záležitosťami, neskôr tréner ozrejmil plán letnej prípravy a povzbudil hráčov do tvrdej práce, ktorá ich už od zajtra čaká. Po spoločnom úvode absolvovali hráči ešte individuálne pohovory.

V Detve je od začiatku mesiaca v plnej prevádzke ľadová plocha, čo je pre tím veľkou výhodou a hráči už dnes mali možnosť vyskúšať si v rámci voľného tréningu novú výstroj, doladiť potrebné detaily a od zajtra už budú zaberať naplno!

Ako prezradil tréner Josef Turek, hráčov rozdelil už dnes do dvoch skupín, ktoré budú trénovať v samostatných blokoch a čaká na nich tréning na suchu, zameraný na silu, vytrvalosť a samozrejme príprava na ľade.

Trénerovi na úvodnom zraze neboli k dispozícii kapitán Jozef Sládok, ktorý je na pozvanie Richarda Lintnera súčasťou letného mládežníckeho kempu, bratia Fekiačovci, ktorí sa k tímu pripoja spolu s posilami z KHL v najbližšom období a pre zdravotné problémy sa nedostavil ani Rastislav Gašpar. Priestor v príprave dostanú aj mladí hráči, ktorí tak budú mať možnosť absolvovať tréningy so staršími a skúsenejšími kolegami.

Oživením úvodného týždňa bude aj prítomnosť hokejového reprezentanta Radovana Puliša. Sme veľmi radi, že si vybral práve Detvu, ako miesto kde sa bude pripravovať, pred odchodom do zahraničia.

 

 

Počas prestávky prešlo zázemie štadióna významnými úpravami, aby sa mohli hráči pripravovať v kvalitných podmienkach. Okrem pripravenej ľadovej plochy na hráčov čakala kompletne zrekonštruovaná a zariadená posilňovňa, kde bude prebiehať silová fáza letnej prípravy.

 

Veľkou zaujímavosťou a novinkou bude určite nová rolba, ktorá absolvovala svoju premiéru ako súčasť olympijských hier v Pjongčangu a odteraz bude slúžiť pri úprave detvianskeho ľadu.