Do Detvy prichádzajú dve veľké posily

Majiteľ a prezident klubu Róbert Ľupták neúnavne pracuje na posilňovaní kádra pred blížiacim sa náročným záverom súťaže. Dlhodobo pracoval na návrate Míšu Kukleva, čo sa nakoniec úspešne podarilo. Pred koncom prestupového obdobia sa vďaka jeho snaženiu do Detvy sťahujú ďalšie výrazné posily!

Už v budúcom zápase sa do zostavy vráti Míša Kuklev a prvýkrát v detvianskom drese vykorčuľuje na extraligový ľad skúsený kanadský center Kurtis McLean. Kurtis je 38-ročný rodák z kanadského Kirklandu, ktorý má bohaté skúsenosti z hokejom v nižších zámorských súťažiach, odohral 225 zápasov v AHL, štyrikrát si vyskúšal atmosféru NHL v drese New York Islanders, odohral 78 zápasov v KHL, v drese Metalurgu Novokuznetsk, Jokeritu a Medveščaku Záhreb, 102 zápasov vo fínskej Liige, pôsobil vo Švajčiarsku, Rakúsku, nemeckej DEL a deväťkrát si obliekol reprezentačný dres rodnej Kanady na Spenglerovom pohári, ktorého víťazom sa stal v sezóne 2012/13.

Spolu s Kurtisom sa z neďalekej Banskej Bystrice sťahuje pod Poľanu aj 23-ročný ľavý krídelník Tomáš Török. Tomáš je rodákom a odchovancom Martina, reprezentoval Slovensko v mládežníckych výberoch do 17 a 18 rokov a extraligové skúsenosti zbieral v Martine, Poprade, Nových Zámkoch, vo Zvolene a v tejto sezóne v Banskej Bystrici. V sezóne 2016/17 odohral u nás v Detve 31 zápasov, v ktorých nazbieral vynikajúcich 38 bodov.

Od oboch prichádzajúcich posíl očakávame zvýšenie útočnej sily nášho tímu, celkové posilnenie kádra a najmä, že budú veľkým prínosom na ceste za našim vytúženým cieľom, ktorým je účasť v play off.

Vítame ich v Detve, veríme, že u nás nájdu svoj nový „hokejový domov“, budú sa dobre cítiť a budú robiť radosť všetkým hokejovým fanúšikom.

Očakávaný štart Míšu Kukleva, spolu s Kurtisom McLeanom a Tomášom Törökom je naplánovaný už v najbližšom zápase s Liptovským Mikulášom.

Zdroj foto: facebook Tomáš Török, www.zimbio.com