Do Zvolena cestujeme odhodlaní zvíťaziť!

Dnes podvečer nás čaká prvé veľké derby sezóny. Za našim súperom cestujeme do susedného Zvolena a čaká nás zápas ako „remeň“! Nie len preto, že naše vzájomné zápasy majú vždy obrovský náboj, nechýbajú tvrdé súboje, ani správna atmosféra, ale oba tímy majú o čo bojovať. Zvolen je spolu s Košicami tímom, ktorý sme ešte za nášho pôsobenia v Tipsport lige nezdolali. Čo sa týka postavenia v tabuľke a doterajšieho priebehu rozbiehajúcej sa sezóny, máme na konte 6 bodov po víťazstve nad 20-kou a Žilinou, ale zvolenčania zatiaľ na prvé body čakajú. Svoje prvé tohtosezónne vystúpenie na ľade nášho posledného premožiteľa Košíc prehrali výsledkom 5:2.

Pre Zvolen to bude len druhé vystúpenie a zároveň prvé pred domácim publikom. Od výletu do Košíc si od hokeja oddýchli, zatiaľ čo my dnes uzatvárame náročnú trojzápasovú šnúru. Či bude výhodou dlhší oddych, alebo plné zápasové zaťaženie sa uvidí dnes o 18:00.

Zvolen prešiel počas letnej prestávky veľkou kádrovou obmenou. Na aktuálnej súpiske nájdeme okrem skúsených slovenských hokejistov a odchovancov aj legionárov z Česka, Bieloruska, Fínska a Kanady. Opierajú sa o skúsenú dvojicu trénerov, domáceho odchovanca, reprezentanta so skúsenosťami v NHL a ďalších renomovaných ligách sveta, Andreja Podkonického, ktorého asistentom je nemenej skúsený fínsky reprezentant, majster sveta, bývalý hráč NHL, držiteľ Stanley cupu a tréner Fínskeho národného tímu, Jokeritu, HIFK a Avangardu Omsk, kde trénoval okrem iných aj Jaromíra Jágra.

V bráne sa v prvom stretnutí prezentoval kanaďan Mackenzie Skapski, ktorý má na konte štart v drese New Yorku Rangers a dvojku mu robí exžilinčan Tomáš Tomek.

Lídrami obrany sú bielorus Pavel Chernook, reprezentant a bývalý obranca Dynama Minsk, fín Marko Pöyhönen a kanaďan Davis Vandane.

Útok rytierov sa spolieha na služby skúseného Rastispava Špirka, Milana Kytnára a zvolenské stálice ako Petr Obdržálek, Peter Šišovský a kapitán Michal Chovan. Útočnú silu doplnil aj bieloruský reprezentant so skúsenosťami v KHL Artyom Demkov a slovenský reprezentant Patrik Lušňák, ktorý má za sebou slušnú porciu zápasov v KHL.

Zápas bude mať určite zvláštnu príchuť pre exzvolenčanov v našom tíme. Pod Poľanu sa postupne presťahovali obaja bratia Fekiačovci, Martin Ďaloga, Roman Petrík, Rado Puliš, aj tímový servisman a kustód Janko Fiľo. Určite nebudú v zápase brať ohľad na svojho predchádzajúceho zamestnávateľa, práve naopak sa budú chcieť prezentovať čo najlepším výkonom, aby zvolenčanov „malo čo mrzieť“!

Čaká nás mimoriadne náročné stretnutie, v ktorom budeme určite chcieť uspieť! Zápas ukáže, ako bude fungovať spojenie hráčov vo zvolenskom „medzinárodnom“ tíme, proti nesmiernemu odhodlaniu a bojovnosti nášho tímu. Naši chlapci sa prezentovali výborným a obetavým prejavom, ktorý potrápil nielen Žilinu, ale aj favorizované Košice. Kľúčovým bude udržanie sa čo najdlhšie v plnom počte, pretože v každom zápase bojujeme s vysokým počtom trestných minút, čo nám uberá sily potrebné na zvládanie náročných súbojov. Očakávame aj silnú podporu z tribún, pretože sa môžeme pochváliť jedným z najlepších fanklubov na Slovensku a veríme, že aj dnes nás prídete podporiť v čo najväčšom počte a ukážeme zvolenčanom, kto je tam „doma“! Zápas bude určite lákať množstvo fanúšikov zo Zvolena, ale aj blízkeho okolia, preto nás v tom nenechajte samých a pomôžte nám spolu s vami zdolať ťažkého súpera!