Dokonalý obrat v Žiline! Tri góly za sedem minút znamenajú ďalšie body do ligovej tabuľky, rozhodol dvojgólový Murček

Dnes sme odohrali ďalšie dôležité stretnutie na ľade Žiliny. Podarilo sa nám fantastickým obratom v záverečnej tretine vybojovať dôležité body a zdolať Žilinu aj v treťom vzájomnom zápase sezóny. Celkovo je to naše šieste víťazstvo s týmto súperom v rade a naposledy sme s nimi prehrali 8. 12. 2017!

Žilinu sme prestrieľali v pomere 42 ku 37, dobre sme bránili a aj vďaka tomu sa tešíme z ďalšieho víťazstva. Do prvej tretiny sme vstúpili lepšie, boli sme aktívnejší a už v 4. minúte sme sa mohli tešiť z úvodného gólu Giľáka, ktorý ale rozhodca neuznal pre hru so zdvihnutou hokejkou. V obrovskej príležitosti sa ocitol Laco Ščurko, ale jeho individuálny prienik žilinský gólman zneškodnil pravým betónom. Za bezgólový priebeh úvodnej tretiny môžu domáci vďačiť najmä svojmu brankárovi Mikolášovi, ktorý ich viackrát výborne podržal.

Góly začali padať až v druhej tretine. V 24. minúte poslal domácich do vedenia skúsený Húževka a v 30. minúte pridal gól v presilovej hre Jenčík, ktorý dotlačil puk až do brány. Radosť ale domácim netrvala dlho, pretože už o minútu neskôr nás vrátil do zápasu Michal Murček. Domáci mohli svoj náskok zvýšiť, keď sme im postupne darovali presilovú hru o dvoch hráčov, ale vďaka zodpovednej a pozornej hre sme sa dokázali ubrániť.

Rozhodnutie priniesla 4-gólová tretia tretina. V nej sme boli lepším tímom, na ľade sme dominovali a domáci sa len sporadicky dostávali do streleckých príležitostí. V 53. minúte vyrovnal Rado Puliš, ktorý šikovne tečoval Kuklevov nahodený puk a prvýkrát v zápase nás poslal do vedenia v 56. minúte Jakub Žilka, ktorý bez prípravy umiestnil puk odrazený od zadného mantinelu. Dramatické vyvrcholenie priniesla až posledná minúta, kedy najskôr žilinčania stiahli brankára, čo im prinieslo vyrovnávajúci gól Podešvu 32. sekúnd pred koncom. Keď sa zdalo, že zápas pôjde do predĺženia a opäť, ako v zápase s Nitrou nám body ujdú pomedzi prsty, Rado Puliš výborne našiel na o pačnej strane Murčeka a ten strelou pod brvno svojim druhým gólom v zápase definitívne rozhodol!

MsHK DOXXbet Žilina – HC 07 Detva 3:4 (0:0, 2:1, 1:3)
Góly: 24. Húževka (Rehák, Dubeň), 30. Jenčík (Rud. Huna, Podešva), 60. Podešva (Rud. Huna, Hvila) – 31. Murček (Ďaloga, Gašpar), 53. Puliš (Kuklev, Martin Chovan), 56. Žilka (F. Fekiač, Tibenský), 60. Murček (Puliš, Kuklev)

MsHK Žilina: Mikoláš – Kučný, Piegl, Jankovič, Bagin, M. Hudec, Matejka, Dubeň, Pastor – Bárta, Podešva, Balej – Jenčík, Surovka, Rud. Huna – Milý, J. Ručkay, Hvila – D. Rehák, Húževka, Sikela.

HC 07 Detva: Zalivin – Martin Chovan, Kuklev, Gachulinec, Hraško, F. Fekiač, Šimon, Král – Ščurko, Murček, Puliš – Ďaloga, V. Fekiač, Gašpar – Tibenský, Matúš Chovan, Žilka – Giľák, P. Valent, M. Surový.

Zostrih najzaujímavejších momentov zápasu:

Zdroj: huste.tv