Frederik Fekiač: Mojim vzorom bol Ľubomír Višňovský

Dnes „spovedáme“ Frederika Fekiača.

V Detve pôsobíš už od sezóny 2016/2017. Ako hodnotíš svoje doterajšie pôsobenie?

Tak do Detvy som prišiel, lebo som nedostal miesto vo Zvolene a Detva bola vtedy ešte v prvej lige, tak som bol na striedavý štart. Tréner Chudý s p. Ľuptákom mi dali šancu do prvej obrany a tam sa začalo moje pôsobenie v Detve. V Detve som sa cítil dobre dostával som dosť príležitostí a navyše sme postúpili do najvyššej ligy, takže som nemal ani dôvod niekde odísť. P. Ľupták mal stále o mňa záujem, čiže som nič iné ani neriešil. V šatni sa vystriedalo veľa hráčov, ale také gro stále ostáva a môžem povedať že partia sme boli vždy výborná. Takže moje pôsobenie v Detve hodnotím veľmi pozitívne.

Kto bol Tvoj hokejový vzor?

Môj hokejový vzor bol asi Ľubomír Višňovský. Ale aktuálne nemám vzor.

Ako si sa dostal k hokeju?

S hokejom som začal vo svojich štyroch rokoch. Rodičia ma k nemu viedli, pretože aj môj starší brat Patrik hral hokej, aj bratranec Viktor. Ja ako najmladší som vlastne nemal ani na výber. Nakoniec sme sa všetci traja streli v Detve. 😃

Si Zvolenčan, máš niekedy výčitky, že hráš za Detvu?

Nie, zatiaľ sa mi nestalo, že by mi to niekto vyčítal. Väčšinou ľudia vedia, že vo Zvolene je väčšia konkurencia a majú možno vyššie ciele ako Detva. preto preferujú skôr iných skúsenejších a drahších hráčov. Preto sme v Detve aj viacerí Zvolenčania.

Detva má tento rok asi najsilnejší káder, ako ho hodnotíš ty?

Neviem, či je najsilnejší, to záleží od veľmi veľa faktorov, preto to nechcem hodnotiť. Myslím, že aj v minulých rokoch sme mali určitú kvalitu. možno nám chýbala skúsenosť. Ešte je skoro hodnotiť, uvidíme na konci sezóny ako dopadneme.

Ako sa Ti páčil domáci zápas so Slovanom?

Bolo to niečo nové, pretože tu Slovan predtým nebol a ľudia vždy Slovan brali ako niečo viac, ale myslím si, že je to súper ako každý iný. Zápas mal svoju kvalitu, ale že by bol pre mňa nejako výnimočný, to asi nie.

Aké máš ešte ciele v kariére?

Ťažká otázka, ale asi každého takým cieľom – snom je reprezentovať Slovensko. Samozrejme, chcel by som sa posunúť vyššie a napredovať, aj keď na Slovensku je to ťažké.

MINIVIZITKA

Obľúbené jedlo: steak.

Obľúbený nápoj: pivo.

Obľúbená hudba: Počúvam všetky žánre hudby.

Obľúbený seriál/film: Dva a pol chlapa.

Dovolenková destinácia: Thajsko.

Najväčší sen v živote: Žiť s rodinou v rodinnom dome.