Gachulinec: Každým rokom sa zlepšujeme

V Detve pôsobíš už niekoľko rokov, ako si sa dostal do nášho tímu?
Začalo to striedavými štartmi v čase, keď som pôsobil v Banskej Bystrici. Potom o sezónu neskor prišlo dlhodobé zranenie, ktoré ma odstavilo na väčšiu časť sezóny. Po návrate pre mňa v Banskej Bystrici nemali miesto. Agent mi hľadal nové pôsobisko, potreboval som hrať. Vtedy sa mi ozval pán Ľupták, či neprídem do Detvy a na ďalší deň som už hral zápas.
Detviansky tím každý rok kvalitatívne rastie. Cítiš to aj na sebe?
Kostra tímu je tu v podstate zachovaná. Každým rokom sa zlepšujeme a získavame skúsenosti. Logicky sa to musí odzrkadliť aj na nasej hre.
Čím je špecifické byť obrancom?
Každý hráč má svoju funkciu v tíme, ktorú musí plniť. Neviem či je pozícia obrancu je nejako obzvlášť špecifická. Možno s ňou súvisí zvýšená zodpovednosť v dôsledku toho, že naše chyby sú najviac viditeľné, kedže sme poslední hráči pred našim brankárom.
Patríš k bojovnejším hráčom. Nemáš problém sa pustiť aj do robustnejších. Čím to je?
Neviem ako by som odpovedal. V zápase sa nepozerá na to, či má hráč dva metre alebo meter päťdesiat, je to jedno.
Kto bol Tvoj hokejový vzor?
Jožko Golonka, známy aj ako „žiletka“ 😀
Ako obranca musíš dobre chápať zúfalosť súperovej obrany pred našim Jankom Sýkorom. V čom je podľa Teba ako útočník výnimočný?
Janko je nepredvídateľný. Keď k tomu pridáte jeho rýchle ruky a dynamiku, tak sa to bráni ťažko.
Aké máš spomienky na repre SR 20?
V pohode. Zišla sa tam super partia, škoda, že sa nám na MS nepodarilo naplniť potenciál.
Pochádzaš z Považia, kde boli vychovaní vynikajúci hokejisti (Trenčín, Dubnica). Je tam výchova mladých hráčov niečim špecifická?
Zaujímavá otázka. Neviem o tom, že by sa príprava na Považí nejakým spôsobom líšila od zvyšku Slovenska. Asi len dobre podhubie…