Historický bod so Slovanom Bratislava, prehra 1:2 po nájazdoch

Súboj medzi detvianskymi medveďmi a belasými orlami priniesol rozuzlenie až v lotérii samostatných nájazdov.

V 7. minúte si s pokusom hosťujúceho Štajnocha poradil brankár Petrík. Po strele domáceho Kukleva z 10. minúty zvonila konštrukcia Habalovej bránky. Viedenský korčuľoval v 33. minúte za pukom, krížnou prihrávkou ho poslal na Tomáša Matouška a ten bez najmenších ťažkostí rozvlnil detviansku sieť. Vyrovnanie Detvy prišlo v 39. minúte pri vylúčení Šedivého.

Podešva našiel backhandom Zdenka Krála, ktorého projektil nezastavil ani Habal. Keďže do konca riadnej hracej doby gól nepadol, prišlo na rad predĺženie. V ňom sa však o víťazovi nerozhodlo a nasledovali samostatné nájazdy, v ktorých rozhodol o výhre Slovana Jindřich Abdul.

HC 07 WPC Koliba Detva – HC Slovan Bratislava 1:2 po nájazdoch (0:0, 1:1. 0:0, 0:0)

Góly: 39. Král (Martin Chovan, Podešva) – 33. Matoušek (Pance, Viedenský), 65. Abdul

Zostava HC 07 WPC Koliba Detva: R. Petrík – Martin Chovan, F. Fekiač, Golian, Kuklev, Gachulinec, D. Jendroľ, Turan, Török – P. Šišovský, P. Zuzin, J. Sýkora – R. Gašpar, P. Valent, J. Žilka – M. Ľupták, Podešva, Král – Čenka, V. Fekiač, V. Čacho,

Zostava HC Slovan Bratislava: Habal – Sersen, Bačík, Meszároš, Štajnoch, Podlipnik, Šedivý, M. Hudec, M. Sloboda – Abdul, Zigo, Puliš – Matoušek, Viedenský, Žitný – Š. Petráš, Kytnár,  Jendek – R. Bondra, Urbánek, Pance