Jozef Sládok: Vždy som obľuboval fyzický štýl hokeja

Na Nový rok Vám prinášame exkluzívny rozhovor s našim bývalým hráčom Jozefom Sládokom, dnes hráčom Dukly Trenčín.

Už si dlhšie zranený, dokedy ešte budeš mimo súťažných zápasov?

Som mimo už 5 týždňov a momentálne má čaká zhruba o týždeň kontrolný RTG, podľa ktorého sa určí ďalší postup liečenia a rehabilitácie. Ako dlho budem mimo netuším, ale určite ešte mesiac a ďalej sa uvidí.

Detva bola medzistupňom v kariére pre viacerých hráčov – napr. Puliš, Gašpar smer Slovan. Bolo to viac menej aj v tvojom prípade, keď si prestúpil do Dukly. Čím to podľa Teba je tak?

Tak určite mi pomohlo pôsobenie v Detve ,tak ako aj ostatným hráčom. Myslím, že je to v tom, že sme dostali veľký priestor na ľade.

Viacerí fanúšikovia doteraz za Tebou smútia, tvrdiac, že Detva prišla o svojho „tvrdého muža“ – vnímaš seba ako hokejistu podobne?

Vždy som obľuboval fyzický štýl hokeja, ktorý sa väčšinou ľuďom páči, keďže hokej je tvrdý šport. Často sú takýto hráči obľúbení u ich vlastných fanúšikoch a nenávidení u fanúšikoch druhých mužstiev.

Ako hodnotíš herný progres Detvy?

Myslím si, že Detva podáva výborné výkony, čo sa odzrkadľuje na ich postavení v tabuľke. Myslím, že ako je Detva v extralige, takto vysoko v tabuľke ešte nebola, čiže progres je výrazný.

Zaželal by si niečo fanúšikom Detvy do nového roku?

Tak všetkým prajem Šťastný Nový rok nech sa im darí, nech sú zdraví a šťastní a nech už sú všetci fanúšikovia na zimných štadiónoch.