Do kádra Detvy pribudnú dve nové mená!

Vzhľadom na stále pokračovanie dlhej šNúry prehier sa vedenie nášho mužstva opäť rozhodlo rozhliadnuť sa na hráčskom trhu. Po podpísaní všetkých papierov do kádra pribudNÚ Jozef Tibenský a Dmitri Abramov!

Jozef Tibenský je 23-ročný rodák z Bratislavy, ktorý s hokejom začal práve vo svojom rodnom meste. Tento krídelník postupne prešiel mládežníckymi kategóriami Ružinova a Slovana, no do A-týmu belasých sa nikdy neprebojoval. Jeho kroky putovali do projektu reprezentačnej dvadsiatky, odkiaľ sa dostal aj na svetový šampionát tejto vekovej kategórie. Uplynulé tri sezónu pôsobil Jozef zväčša v najvyššej súťaži na Slovensku. Vydarená bola pre neho najmä sezóna 2015/16, v ktorej sa mu podarilo zaznamenať 31 kanadských bodov. Na túto sezónu sa snažil nadviazať v Poprade, kde však odohral iba pár zápasov a sťahoval sa do Nových Zámkov, v ktorých drese nastupuje už druhú sezónu. V tomto ročníku sa mu však zatiaľ viacej darilo v B tíme Nových Zámkov, ktorý pôsobí v prvej lige.

Dmitri Abramov je taktiež 23-ročný hokejista, rodák z Moskvy. Útočník, ktorý hokejovo vyrastal vo svojom rodnom meste má za sebou pomerne vydarenú minulú sezónu, v ktorej po ročnej pauze od hokeja, odohral za Poprad 21 zápasov a na svoje konto si pripísal 6 bodov.

Obaja hráči prichádzajú do nášho mužstva s cieľom zväčšiť konkurenciu v ofenzíve nášho mužstva. My veríme, že sa obom bude dariť a privedú Detvu k prvým víťazstvám v Tipsport lige.

Pridaj komentár