Kamzíci otočili vývoj stretnutia a rozhodli v oslabení

Zápas v Poprade nám nevyšiel, nedokázali sme udržať vedenie, využiť dvojnásobnú presilovku a definitívne nás položil gól inkasovaný v našej presilovej hre.

Prvá tretina gól nepriniesla, ale mali sme k dispozícii dve presilové hry, ktoré sme nevyužili.

Hneď v druhej minúte druhej tretiny sa dostal k odrazenému puku po strele Martina Chovana Zdeněk Král a poslal náš tím do vedenia. Domáci sa ale rýchlo spamätali a potrebovali len necelých šesť minút na vyrovnanie Takáča. O tri minúty neskôr sa k nemu pridal Zagrapan a domáci fanúšikovia sa tešili z dokonalého obratu.

Do tretej tretiny sme vstúpili presilovou hrou a ďalšiu nám ponúkli kamzíci v 46. minúte, keď sa ocitli na ľade šiesti. Ani jednu z týchto príležitostí sme nedokázali využiť, práve naopak. V 47. minúte sa po našej chybe rútil na bránu v prečíslení Svitana, ktorý ponad padajúceho Martina Chovana ukážkovo našiel nakorčuľovaného Bondru a ten s ľahkosťou zakončil do horného rohu odkrytej brány. Vzápätí sme nedokázali zužitkovať ani presilovú hru o dvoch hráčov a popradčania sa tak tešili z ďalšieho domáceho víťazstva.

HK Poprad – HC 07 Detva 3:1 (0:0,2:1, 1:0)
Góly:
27. Takáč (Svitana, Zagrapan), 31. Zagrapan (Svitana, Takáč), 47. Bondra (Svitana) – 22. Král (Ma. Chovan)

HK Poprad: Nechvátal – Miner, Brejčák, Ťavoda, Fabián, Petran, Karalahti, Erving – Bondra, Heizer, Miller – Takáč, Zagrapan, Svitana – Buzzeo, Belluš, Macík – L. Olejník, Kundrik, Abdul

HC 07 Detva: Zalivin – Chovan, Golian, Sládok, Betker, Fekiač, Kuklev, Ďaloga, Jendroľ – Török, Murček, Puliš – Hodgson, McLean, Žilka – Král, Matúš Chovan, Gašpar – M. Surový, V. Fekiač, Tibenský

Zdroj: huste.tv