Kapitán Martin Chovan: V kabíne sme skvelý kolektív

Prinášame Vám v poradí druhý rozhovor s hráčom HC 07 WPC Koliba Detva. Tentokrát s kapitánom mužstva Martinom Chovanom.
Aký je to pocit mať na hrudi kapitánske „C“?
Byť kapitánom mužstva extraligy nie je pre mňa nič nové. Mám s tým už nejaké skúsenosti a myslím, že to nie je až tak podstatné, kto nosí na hrudi „C“. Sme dobrý kolektív a mame viacero skúsených hráčov, ktorí vedia viesť kabínu správnym smerom. My skúsenejší sa snažíme odovzdať to naše prežité, aby sme sa ako tím posúvali správnym smerom.
Ako si spomínaš na svoje hokejové začiatky?
Začal som s hokejom ako trojročný doma v Bratislave po vzore môjho staršieho brata a tak ma to na ľad ťahalo. Pamätám si, že najviac ma bavilo vysedávať na trestnej ľavici. 🙂 Vtedy ako malý chlapec som si neuvedomoval čo to znamená.
Čím je Vaše pôsobenie v Detve špecifické?
Snažím sa každý zápas odviesť maximum pre úspech tímu. Ako každý športovec chcem vyhrávať a porážky nesiem ťažko. Špecifické je možno tým, že sa nám minulú sezónu aj s Radom Pulišom podarilo reprezentovať Detvu v najcennejšom drese.
Začiatok sezóny bol náročný a prehrali sme niekoľko zápasov. Následné výhry to zlepšili?
V mužstve nepanovala najlepšia nálada po piatich prehrách v rade. Našťastie prišli výhry a každú jednu z nich si vážime. Ideme od zápasu k zápasu, dúfam a spravíme všetko pre to aby sme zostali na víťaznej vlne čo najdlhšie.
Kto patril medzi Vaše hokejové vzory?
Čím som starší, tak sa nesnažím zameriavať na hokejové vzory, ale raziť si vlastnú cestu. Keď som bol mladší som obdivoval Scotta Stevensa dlhoročného kapitána New Jersey Devils.
Aké máte vo Vašej hokejovej kariére ešte vytýčené ciele?
Nestanovujem si osobné ciele. Chcem aby sme ako mužstvo podávali čo najlepšie výsledky a tešili našich skvelých fanúšikov.
Má detviansky tím na to, aby zlepšil minuloročné výsledky?
Sme o rok skúsenejší a zlepšiť výsledky z minulej sezóny je našim cieľom. Detva je malý klub, ktorý sa každým rokom zlepšuje. Káder mame vyvážený a verím v úspešnejšiu sezónu ako bola ta minulá.
MINIVIZITKA

 

Obľúbený nápoj: čistá voda.
Obľúbený film: Gladiátor.
Obľúbená hudba: Nemám vyhradený štýl, ale od malička si rad vypočujem skupinu Elán.
Dovolenková destinácia: Cez leto sme boli s rodinou (manželka+dcéra) v Turecku a veľmi sa nám tam páčilo.
Relax: Voľného času nemám veľa, keďže popri hokeji študujem na vysokej škole. Zvyšok trávim najradšej s rodinou, ktorá je pre mňa oporou v každej jednej chvíli. Som im za to veľmi vďačný.
Najväčší sen: Ťažká otázka 🙂, ale asi neobmedzene cestovať po svete s najbližšími a pozrieť si čo najviac finálových športových podujatí.