Klíma: Liečba prebieha podľa plánu, už trénujem

Tentokrát sme vyspovedali hráča, ktorý kvôli zraneniu žiaľ dosiaľ nenastúpil na súťažný zápas. Predstavujeme Vám Tomáša Klímu.

Kvôli zraneniu si za Detvu v extralige ešte nenastúpil. Je to frustrujúce alebo sa s tým profesionálny hráč vie a musí vysporiadať?

Veru nenastúpil som ešte a je to frustrujúce, keď sezóna, zápasy bežia a ja sa len pozerám, Veľmi ťažko sa dá s tým vyrovnať, ale aj taký je hokejový život. Nech už to mám za sebou.

Ako hodnotíš doterajšie výkony Detvy? Čo by si vyzdvihol a v čom naopak vidíš priestor na zlepšenie?

Vždy je čo vylepšiť. Chlapci sa snažia, bojujú, možno škoda začiatku. kde ušli body. Potom prišli aj zranenia, tabuľka by vyzerala určite inak. Vyzdvihol by som prvú lajnu – reprezentačnú a verím, že sa k nim pridajú aj ďalší.

Zatiaľ si mal možnosť zažiť fanúšikovskú atmosféru na detvianskom hokeji len z tribúny. Ako sa Ti páči?

Osobne podľa mňa sú tu fanúšikovia výborní. Aj keď nechodia v takom počte, tak vedia spraviť výbornú kulisu. Už v príprave sa mi hralo super pred nimi a veľmi sa teším, keď budem na ľade.

Ako si sa dostal k hokeju? Kto je alebo bol Tvoj hokejový vzor?

K hokeju ma priviedol môj otec a aj dedko. Nikdy som konkrétne nemal hokejový vzor, každý hráč je výnimočný v niečom inom.

Je podľa Teba výhodou alebo nevýhodou, že v Detve hrá v základe niekoľko mladých hráčov

Áno, treba dať priestor mladým hráčom, nech sa ukážu, že majú na seniorský hokej.

Mal si možnosť okúsiť aj hokej v ČR. V čom je tam hokej a podmienky iné?

Je ťažké na to odpovedať. Už je to zopár rokov, hokej sa mení. Ale podmienky sú tam lepšie, zázemie pre hráčov, starostlivosť sú tam na vysokej úrovni.

V akom  štádiu je Tvoje zranenie (ako k nemu prišlo?) a v akom štádiu je Tvoja liečba?

Začiatkom týždňa som bol po prvýkrát na ľade po troch mesiacoch. Spadol som nešťastne zo schodov týždeň pred ligou a následne asi o týždeň som mal autonehodu. Liečba prebieha podľa plánu.