Košičania rozhodli už v prvej tretine, jediným strelcom Ďaloga

Včerajšie stretnutie malo z pohľadu domácich hladký priebeh a tí rozhodli o svojom víťazstve už v prvej tretine, ktorú vyhrali výsledkom 4:1. Celkovo nás prestrieľali v pomere 32 ku 23 a o našej prehre rozhodli aj vylúčenia. Kým košičania sedeli na trestnej lavici len dvakrát, my sme sa dopustili šiestich faulov, z ktorých až tri premenili domáci na gól! Do zápasu mali raketový vstup a v 3. minúte už viedli 2:0, keď im na úvodné góly stačilo len 37 sekúnd, čo vyhnalo z brány Romana Petríka. Za stavu 4:0 dosiahol náš jediný presný zásah Martin Ďaloga po prihrávke Maroša Surového, natlačil sa pred brankára Habala, snažil sa puk zodvihnúť a s pomocou hornej tyčky a odrazu od Habalovho chrbta zaznamenal jediný presný zásah nášho tímu v zápase.

Košičania boli favoritom stretnutia a najmä na domácom ľade sú mimoriadne nepríjemným súperom. Treba sa poučiť z nevydareného zápasu a naplno sa koncentrovať na zajtrajší duel, kedy privítame v prvom domácom derby sezóny HKM Zvolen!

HC Košice – HC 07 Detva 7:1 (4:1, 2:0, 1:0)
Góly: 3. Šoltés (Dudáš, Spilar), 3. Žitný (Krajňák, Koch), 7. Kafka (Netík, Pulli), 15. Kafka (Pulli, Netík), 21. Šoltés (Brophey, Nagy), 37. Nagy (Brophey, Haščák), 45. Brophey (Haščák, Nagy) – 17. Ďaloga (Surový). Rozhodovali: Stano, Nikolič – Gegáň, Frimmel, vylúčení: 2:6 na 2 min., presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, 3137 divákov.

HC Košice: Habal – Pretnar, Koch, Čížek, Pulli, Dudáš, Šedivý, Lenďák – Haščák, Brophey, Nagy – Netík, Suja, Kafka – Spilar, Galamboš, Šoltés – Hričina, Krajňák, Žitný – Klíma

HC 07 Detva: Petrík (3. Riečický) – Martin Chovan, Kuklev, Gachulinec, Hraško, F. Fekiač, Sládok, Hedera, Šimon – Ščurko, Murček, Puliš – Jakuceňa, Magogin, Žilka – Ďaloga, Král, M. Surový – Tibenský, Valent, Matúš Chovan