Košice naďalej nezdolané…

Ani 10. vzájomný zápas nepriniesol s Košicami vytúžené víťazstvo, aj keď sme k tomu nemali ďaleko. Gólovo chudobný zápas priniesol len gól Suju v polovici prvej tretiny a tento tesný náskok si domáci strážili do posledných sekúnd zápasu. Definitívne rozhodnutie prišlo až 24. sekúnd pred koncom. V power play pri vylúčení Dudáša, keď sme zavreli oceliarov vo vlastnej obrannej tretine a vyrovnanie viselo na vlásku, prišiel nešťastný moment, kedy zlomili hokejku Hayden Hodgson a pred bránou aj Jakub Žilka, puk sa odrazil k Nagyovi a ten do prázdnej brány zvýšil na 2:0.

Výborným výkonom sa prezentoval Alexander Zalivin, ktorý čelil viacerým vyloženým šanciam skúsených košičanov a dokázal odolať až 37. streleckým pokusom. Mrzieť nás môžu najmä 4 nevyužité presilovky, ale rovnako štyrikrát sme sa dokázali ubrániť početnej výhode domácich hokejistov.

V tabuľke nám naďalej patrí 10. priečka, aj keď spodná časť je veľmi vyrovnaná a dôležitý bude každý bod! Chlapci sa už naplno koncentrujú a pripravujú na zajtrajšie veľké derby, v ktorom privítame na domácom ľade Zvolen!

Tipsport liga 2018/2019 – 35. kolo:

HC Košice – HC ’07 Detva 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Góly: 14. Suja (Netík, Haščák), 60. Nagy. Rozhodovali: Snášel, Juhász – Vincze (obaja Maď.), Gajan, vylúčení: 4:4 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 4158 divákov.

HC Košice: Habal – Dudáš, McDowell, Pulli, Pretnar, Michalčin, Čížek – Nagy, Brophey, Kafka – Haščák, Suja, Netík – Lušňák, Galamboš, Spilar – Hričina, Vrábeľ, Žitný – Cibák, Klíma

HC ’07 Detva: Zalivin – Betker, Mart. Chovan, Hraško, Sládok, Gachulinec, F. Fekiač, Jendroľ, Šimon – Puliš, Murček, Ščurko – Žilka, V. Fekiač, Ďaloga – Hodgson, Gašpar, Mat. Chovan – Tibenský, Valent, Surový