Levice rozhodli v Detve o zisku majstrovského titulu

Detviansky ľad dnes patril hokejistom Levíc a Rimavskej Soboty, ktorí si zmerali sily v rozhodujúcom finálovom súboji o majstra 2. ligy.

Oba celky so sebou priviedli početné zástupy fanúšikov, ktorí hráčom vytvorili atmosféru, akú im môžeme iba ticho závidieť! Oficiálny údaj hovorí o viac ako 1300 fanúšikoch, ktorí navštívili detviansky zimák, čo je návšteva, akú sme žiaľ v Detve počas nášho pôsobenia v extralige ešte nezažili…

Od úvodu si išli za svojim cieľom hokejisti Levíc, ktorí otvorili skóre gólom Königa už v 2. minúte zápasu. Rimavská Sobota odpovedala presilovkovým gólom Budu v 11. minúte a to bolo zo strany tohto tímu všetko. Do konca prvej tretiny pridali levičania ešte dva presné zásahy a tešili sa z dvojgólového náskoku.

Druhá tretina bola na góly chudobná, ale presadili sa iba hráči Levíc. Na 4:1 zvyšoval v 34. minúte gólom v presilovke Kohút.

Definitívne skóre stretnutia spečatil až 5 sekúnd pred záverečným klaksónom Šramaty a na štadióne sa rozpútali bujaré oslavy.

Levice čaká v baráži o postup do 1. ligy Prešov. Gratulujeme im k cennému víťazstvu na detvianskom ľade a prajeme veľa úspechov v barážových bojoch.

Zdroj foto a video: Facebook HK Levice