Ľupták: Jednoznačne chceme Poprad poraziť, máme na to

Pred vyraďovacou fázou extraligy sme vyspovedalio majiteľa klubu, pána Róberta Ľuptáka.

Aký je Váš prvý dojem po skončení základnej časti extraligy a pred play-off zápasom s Popradom?

Ak mám pravdu povedať, prvý cieľ sme splnili. Splnilo sa moje skromné prianie, keď sme uspeli aj s hráčmi, s ktorými hráme už od prvej ligy – či je to V. Fekiač, F. Fekiač, Žilka, Valent, Gachulinec, Jendroľ či Ščurko. Veril som tomuto tímu, lebo väčšina hráčov je už zohratá. Doplnili ich neskôr Klíma či mladí chlapci Ľupták a Ľalík. Doniesol som sem navyše najúspešnejšieho slovenského trénera Ernesta Bokroša.  Zároveň ďakujem za kus dobrej roboty aj trénerovi Turekovi…

Ako vnímate spoluprácu s trénerom Bokrošom?

Spolupráca s Ernestom je výborná.

Ako hodnotíte naše šance proti Popradu?

V hokeji je to vždy 50:50.

V čom sú naše silné stránky podľa Vás?

Mame štyri kvalitné a vyrovnané lajny, srdce a najúspešnejšieho trénera. V kádri veľa skúsených hráčov,  ale aj mladých a dravých, ktorí sa chcú presadiť a uspieť. Odohrali veľa zápasov a ja im verím. Ja ako majiteľ klubu by som za nich dal všetko.

Očakávate vášne na ľade?

Samozrejme, že áno. Hráči sú odhodlaní všetci do jedného „položiť“ za Detvu život, tak ako ja celú sezónu za nich. Na ľade vydáme zo seba maximum!

Čím je ešte tento vyraďovací play-off zápas pre vás výnimočný?

Nejde len o zápas dvoch extraligových tímov. Ide aj o to, že Detva v play-off je ukážkou toho, ako sa dá robiť hokej s dobrými výsledkami aj v malom meste bez veľkých sponzorov.

Slovo na záver…

Nepozeráme sa na to, kto je náš súper. Ideme si za našim cieľom. Tým prvým bolo umiestnenie v prvej šestke a ten sme splnili. Teraz pre nás začína nová súťaž a nová výzva. Jednoznačne ju ideme splniť a nič nás nezastaví. Poprad je prijateľný súper.