Medvede podľahli baranom až v lotérii samostatných nájazdov

Puk si našiel medzi kruhmi voľný Alex Breton a strelou švihom 54 sekúnd po začiatku stretnutia prekonal hosťujúceho Petríka. Medveď Askarov našiel spoza bránky naslepo Viktora Fekiača, ktorý v 7. minúte trafil nechytateľne a bolo vyrovnané. Podrazenie domáceho Dema potrestal v 17. minúte tvrdou ranou Ján Sýkora. Vyrovnanie baranov prišlo ešte pred odchodom do kabín, keď Patrik Lamper skóroval 36 sekúnd pred koncom prvej tretiny.

Na začiatku druhej tretiny sa do detvianskej brány postavil Thomas Sholl. V 38. minúte našiel Downing prihrávkou Frederika Fekiača a ten strelou z prvej prekonal domáceho Vaya. Zápas poslal do predĺženia v 50. minúte Alex Tamáši. Keďže v predĺžení gól nepadol, nasledovali samostatné nájazdy, v ktorých sa šťastie priklonilo na stranu domácich zásluhou Josha Winquista.

HC 05 Banská Bystrica – HC 07 WPC Koliba Detva 4:3 po nájazdoch (2:2, 0:1, 1:0, 0:0)

Góly: 11. Breton (P. Lamper, Winquist), 20. P. Lamper (Winquist, Biro), 50. Tamáši  – 7. V. Fekiač (Askarov, T. Klíma), 17. J. Sýkora (Korím, Ščurko), 38. F. Fekiač (Downing)

Zostava HC 05 Banská Bystrica: Vay – Ďatelinka, Žiak, Breton, Drew, Petrinec, Biro, Demo, Lopejský – M. Sloboda, Tamáši, Vašaš – Faško-Rudáš, Winquist, P. Lamper – Výhonský, Šimun, Sojka – Vybíral, Giertl, L. Lunter

Zostava HC 07 WPC Koliba Detva: Petrík (21. Sholl) – D. Jendroľ, Turan, Ľalík, Rymsha, Rais, F. Fekiač, Korím, Gachulinec – T. Klíma, V. Fekiač, Askarov – Cox, Čacho, Charbonneau – Ľupták, P. Halama, A. Nauš – J. Sýkora, Downing, Ščurko