Mikuláš otočil vývoj zápasu a opäť si odniesol body po tesnom víťazstve

Zápas s Liptovským Mikulášom sme dobre rozohrali, ale nedokázali sme ho dotiahnuť do víťazného konca. Výborným výkonom sa prezentovala obmenená prvá útočná formácia, kde sa medzi Pulišom a Ščurkom objavil Maxim Jakuceňa. Bol to zdá sa dobrý krok trénera Tureka, pretože na ľade dominovali, dokázali dostať súpera pod tlak a postarali sa o oba presné zásahy.

Skóre otvoril už v 4. minúte Laco Ščurko, po prihrávke Maxima Jakuceňu a v 34. minúte si to vymenili. Škoda len, že sa nám nepodarilo premeniť viac dobrých streleckých príležitostí v hre 5 na 5, alebo v troch presilových hrách, z toho v jednej sme sa ocitli vo výhode o dvoch hráčov.

Zápas skončil rovnako ako prvý, jednogólovým rozdielom, čím hostia pretrhli nepriaznivú sériu 8 prehier za sebou. Naopak tá naša sa natiahla na tri zápasy a všetci dúfame, že sa nám ju podarí pretrhnúť už v piatok v Miškovci!

HC 07 Detva – MHK 32 Liptovský Mikuláš 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Góly: 4. Ščurko (Kuklev, Jakuceňa), 34. Jakuceňa (Ščurko) – 26. Oško (Kurali, Uram), 35. Oško (Heikkilä, Uram), 42. Uram (Sukeľ). Rozhodovali: Jonák, D. Konc st. – Gegáň, Stanzel, vylúčení: 4:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 330 divákov

HC 07 Detva: Riečický – Chovan, Kuklev, Gachulinec, Hraško, F. Fekiač, Sládok, Hedera, Šimon – Ščurko, Jakuceňa, Puliš – Ďaloga, Murček, Žilka – Tibenský, Valent, Král – V. Fekiač, Surový

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Kislicyn – Nádašdi, Mezovský, Fereta, Horváth, Kurali, Suchý, Nemec, Bača – Lištiak, Rich. Huna, Rób. Huna – Uram, Oško, Sukeľ – Heikkilä, Tamáši, Piatka – Nechaj, Uhrík, Žiak

Anton Tomko, tréner Liptovského Mikuláša: „Konečne sme prelomili sériu prehier na súperových ihriskách. Sme veľmi radi, že sa nám podarilo v Detve naplno bodovať, aj keď zo začiatku prvá tretina patrila Detve. Dostávali nás pod tlak, puky od modrej čiary sa vracali za našu bránu, z toho si Detva vytvárala tlak. Ustáli sme prvú tretinu, úvodných desať minút, dostali sme len jeden gól. Od druhej tretiny sme zlepšili pohyb, boli sme aktívnejší, vytvorili sme si gólové príležitosti, ktoré ostali nevyužité. Podarilo sa nám vyrovnať, Detva opäť išla do vedenia, zase sme vyrovnali a v závere dal Marek Uram gól, po kľučke vystrelil spoza hráča, trafil to perfektne a v ďalšej časti hry sme náskok ubránili. Bol to pre nás dôležitý zápas, pretože aj keď hráme v Spišskej Novej Vsi, stále hráme vonku, je to pre nás veľmi cenné víťazstvo a tešíme sa z toho.“

Josef Turek, tréner Detvy: „Prvých dvanásť minút sme boli lepším tímom, ale v závere prvej tretiny sa hra vyrovnala, povolili sme a o krôčik sme boli slabší až do konca zápasu. Napriek tomu, že sme viedli 2:1, dlho sme to neudržali. V poslednej fáze sme sa chceli viac tlačiť do brány, to sa nám nedarilo, stále sme boli v rohoch, málo sme strieľali na súperovu bránku a dostali sme lacný gól, ktorý potom rozhodol. My bohužiaľ také góly dostávame v každom zápase a nie jeden. Je to škoda, siahali sme po bode, určite sme chceli bodovať.“