Miškovec si obratom v tretej tretine odniesol všetky body

Máme za sebou mimoriadne ťažký zápas. Hostia z Miškovca veľmi dobre bránili a už v strednom pásme narúšali naše pokusy o kombináciu. Žiaľ napriek veľkej snahe sa našim chlapcom nepodarilo dotiahnuť zápas do úspešného konca a hostia nás obratom v záverečnej tretine pripravili o všetky body.

Do vedenia sme sa dostali gólom do šatne z hokejky Rasťa Gašpara, 6 sekúnd pred koncom prvej tretiny. Ten si potiahol puk do útočného pásma a z otočky rozvlnil sieť za brankárom Vayom.

Hostia vyrovnali až v polovici druhej tretiny, keď sa v samostatnom nájazde presadil Loiseau. Aj v druhej tretine sa nám podarilo streliť gól do šatne, keď sa v presilovej hre presadil 12 sekúnd pred koncom kapitán Jozef Sládok a tečom po strele Petra Hraška zvýšil na 2:1.

V 43. minúte nám hostia darovali výhodu presilovej hry, v ktorej sme mohli svoj náskok zvýšiť. Prišla však chyba v obrane, po ktorej sa rútil na Petríka v samostatnom nájazde kapitán Magosi a vo vlastnom oslabení vyrovnal na 2:2. V 55. minúte sa vyhodený puk nešťastne odrazil od hlavného rozhodcu rovno na hokejku Loiseaua, ten ho poslal pred bránu, kde ho bez prípravy usmernil za Petríkov chrbát Szirányi a prvýkrát sa Miškovec radoval z vedenia 3:2. V závere sme sa ešte pokúšali o vyrovnanie hrou bez brankára, ale skórovať sa nám nepodarilo a hostia si pripísali do tabuľky 3 dôležité body.

Dnešná prehra nás mrzí najmä preto, že sme sa v tabuľke prepadli na 11. miesto za MAC Budapešť, ktorí si doma poradili s Liptovským Mikulášom hladko 8:2 a čakajú nás súperi z vrchných priečok tabuľky, s ktorými sa budú zbierať body veľmi ťažko.

HC 07 Detva – DVTK Jegesmedvék Miskolc 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)
Góly: 20. Gašpar (Ďaloga, Mar. Chovan), 40. Sládok (Hraško, V. Fekiač) – 32. Loiseau (Magosi, Szirányi), 45. Magosi (Vas), 55. Szirányi (Loiseau, Somogyi). Rozhodovali: D. Konc, Novák – Výleta, Rojík, vylúčení: 3:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1.

HC 07 Detva: Petrík – Kuklev, Mar. Chovan, Hraško, Sládok, Šimon, F. Fekiač, Surový, Gachulinec – Puliš, Murček, Ščurko – Gašpar, Fekiač V., Ďaloga – Žilka, Mat. Chovan, Tibenský – Giľak, Valent, Král

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Vay – Kiss, Crawford, Slovák, Sziranyi, Milam, Göz, Láda – Kulmala, Vas, Pance – Magosi, Loiseau, Harrison – Somogyi, Galanisz, Miskolczi – Vojtko, Hajos, Rito

Hunor Strenk, DVTK Jégesmedvék Miskolc: „Prvá tretina nebola pre nás najlepšia. Veľmi dobré bolo, že sme sa dokázali vrátiť do zápasu. Bol to veľmi vyrovnaný zápas a navyše sme dostali ďalší gól tesne pred koncom druhej tretiny. Chlapci ale na to dokázali odpovedať, dokázali streliť dva góly a vyhrať. Sú to pre nás veľmi dôležité body, pretože sme v tabuľke s Detvou veľmi blízko seba a je to pre nás veľké víťazstvo.“

Josef Turek, HC 07 Detva: „V prvej tretine sme boli lepším tímom, hrali sme dobre, ale bohužiaľ od druhej tretiny bol súper lepší. Robili sme veľké chyby, hlavne v obrannom a strednom pásme, nehrali sme vôbec na istotu, ako sme si to povedali v kabíne a súper sa dostal do hry. Za stavu 2:1 sme nechceli vôbec otvárať hru, chceli sme hrať dozadu, ale hlúpymi chybami sme niekoľkokrát prepadli. Tretí gól bol nešťastný, keď sme boli jasne v držaní puku a ten sa odrazil od rozhodcu k súperovi, čo bola škoda, pretože sme mali ísť minimálne do predĺženia.“