Na Brezno sme nestačili, zápas ukázal na čom musíme pracovať

Do Brezna sme vycestovali na druhý zápas v priebehu dvoch dní, opäť s mladíkmi, v užšej zostave, bez obrancov Patrika Pohanku, Jána Tomašku a v útoku chýbal skúsený Juraj Petro.

O osude zápasu rozhodla úvodná tretina, ktorú sme napriek úvodnému gólu Kirilla Domayeva neudržali a prehrali sme ju 3:1. Druhú tretinu ovplyvnili vylúčenia, ktoré nám ubrali veľa síl a súper si udržiaval svoj náskok. V tretej tretine sme dotiahli na rozdiel jediného gólu, ale zápas sa nám už zlomiť nepodarilo.

Tomáš Chlebničan, tréner: „Dnes sme dali vydýchnuť skúseným hráčom a dali príležitosť mladíkom. Chceli sme ich vyskúšať a vidieť ich fungovanie v zápase. Úvod zápasu nám ušiel, ťažko sme sa zoznamovali s ľadom, dostali sme dva rýchle góly a dlho nám trvalo, kým sme sa rozbehli. Druhá tretina sa ťažko hodnotí, päť minút sme mali dobrých, ale pätnásť sme sa bránili v oslabení, čo nás stálo veľa síl. V tretej tretine sme chceli dotiahnuť stratu, stiahli sme to hlavne na dve päťky, ktoré boli na to pripravené, ale nepodarilo sa nám to. Spravili sme chyby, ktoré dobre, že sa stali teraz a nie v ostrej sezóne. Príprava je na to, aby nám ukázala, čo nám nejde a na čom ešte musíme popracovať. Ideme ďalej, čakáme na ďalšie zápasy a na tie sa pripravíme lepšie.“

Ďakujeme všetkým fanúšikom, ktorí vycestovali do Brezna, celý zápas fandili a pomáhali nám v zápase proti náročnému súperovi.