Nitrania nás nešetrili, domov sa vraciame s najväčšou nádielkou v sezóne

Domáci od úvodu išli jasne za svojim cieľom a už po prvej tretine sa tešili z dvojgólového náskoku. Najvýraznejšou osobnosťou úvodnej časti hry bol Juraj Majdan, ktorý potreboval na čistý hetrik len 24 minút. Nitrania dominovali aj v početnosti streľby na bránu. Prestrieľali nás v pomere 46 ku 21 a celkovo nám nadelili osemgólovú nádielku.

My sme sa v zápase presadili dvakrát a oba góly padli v presilovej hre. Najskôr korigoval na 3:1 Martin Chovan, v závere už iba kozmeticky upravil skóre Rasťo Gašpar.

HK Nitra – HC 07 Detva 8:2 (2:0, 3:1, 3:1)
Góly: 5. Majdan (Rapáč, Versteeg), 9. Majdan (Kerbashian, Korím), 24. Majdan (Kerbashian, Scheidl), 33. Rapáč (Buček), 36. Kerbashian (Majdan, Blackwater), 44. Buček, 50. Blackwater (Kerbashian), 51. Buček (Bortňák) – 31. Martin Chovan (Král, Murček), 60. Gašpar (Král, Hodgson)

HK Nitra: Šimboch – Mezei, McCormack, Korím, Morrison, Pupák, Versteeg, A. Sloboda – Lantoši, Slovák, Scheidl – Blackwater, Kerbashian, Majdan – Buček, Bortňák, Rapáč – Fominych, Čaládi, Hrušík – Pätoprstý

HC 07 Detva: Zalivin (40. Petrík) – Martin Chovan, Golian, Sládok, Hraško, F. Fekiač, Betker, Gachulinec, Jendroľ – Ščurko, Murček, Král – M. Surový, V. Fekiač, Žilka – Tibenský, Matúš Chovan, Gašpar – Pulščák, Valent, Hodgson