Nové zámorské posily!

Káder detvianskych medveďov sa rozrástol o troch zámorských hráčov, ktorými sú obranca River Rymsha a útočníci Jonathan Charbounneau s Trevorom Coxom.
23- ročný River Rymsha je defenzívne ladeným robustným obrancom s dobrou korčuliarskou technikou a veľmi tvrdou strelou. Rymsha sa v minulosti zúčastnil rozvojového kempu Detroitu Red Wins. Uplynulú sezónu pôsobil v ECHL ako hráč Norfolk Admirals, za ktorý v 52 zápasoch strelil 7 gólov a na ďalších 11 prihral.
Minulú sezónu v ECHL pôsobil tiež 26 – ročný pravý krídelník Jonathan Charbonneau. V drese South Carolina Stingrays a Idaho Steelheads nastúpil na 49 zápasov, v ktorých zaznamenal 13 gólov a 12 asistencií. Posledným do partie je 24 – ročný útočník Trevor Cox, prichádzajúci z univerzitnej súťaže USports, ktorú v sezóne 2017/2018 s tímom University of Alberta Golden Bears vyhral.
„Bolo naším zámerom priniesť Kanaďanov, ktorí ešte neboli v Európe a chcú to vyskúšať. Veríme, že budú hladní po hokeji, že si budú chcieť dokázať, že na to majú. Možno to nie sú veľké mená, ale máme dobré referencie na ich kvalitu. Rovnako aj ich vekové zloženie bolo naším zámerom. Tréner Bokroš chcel hráčov presne v tomto vekovom rozpätí. My sme mali s Kanaďanmi dobré skúsenosti aj v minulosti, ešte v 1.lige som tu mal troch chlapcov, ktorí z 0:4 otočili zápas v Prešove na konečných 5:4 a postúpili sme vtedy do finále. Majú v krvi väčšinu bojovnosť, je to iná nátura. Čakám od nich oživenie nášho tímu. Pripravujeme pre nich autá, byty. Chceme, aby priniesli niečo nové a verím, že sa pri nich niečo naučia aj mladí chalani,“, týmito slovami zhodnotil pre hokejportal.net nové detvianske posily Róbert Ľupták.