O neúspechu v Trenčíne sa rozhodlo v úplnom závere

Ťažko sa hodnotí dnešný zápas… Začali sme výborne a zaslúžene sme vyhrali úvodnú tretinu dvomi presnými zásahmi nášho kanoniera Michala Murčeka.

V úvode druhej tretiny sme inkasovali v presilovej hre, ale opäť sme dokázali skórovať, rovnako v presilovke, keď sa presadil svojim piatym detvianskym gólom Hayden Hodgson, „Ovečkinovskou“ strelou v pokľaku, akou sa prezentoval už vo viacerých zápasoch predtým. V závere tretiny sme však dovolili trenčanom návrat do zápasu a v priebehu minúty a dvoch sekúnd sa dokázali presadiť Varga a Sádecký, ktorý si prebral puk v ofsajdovej pozícii, čím vyrovnali stav stretnutia na 3:3.

Chlapci sa však nevzdávali a hneď v 3. minúte záverečnej tretiny švihom prekonal Šimka v trenčianskej bráne Zdeněk Král. Ďalšie minúty boli nervózne, poznačené vylúčeniami na oboch stranách.

V závere 57. minúty prišiel faul na Rasťa Gašpara v gólovej šanci pred trenčianskou bránou! Jednoznačná vysoká hokejka v Rasťovej tvári skončila rozbitou perou a zlomeným zubom, na čo ale rozhodca stojaci len pár metrov od incidentu nijako nezareagoval! Situácia, ktorá mala skončiť vylúčením trenčianskeho hráča skončila nepochopiteľne nepovšimnutá! Tento dôležitý moment v čase 57:41 (02:19) si môžete sami pozrieť v zázname na huste.tv a môžete si spraviť vlastný názor… Záver zápasu v prípade našej presilovej hry mohol vyzerať úplne inak!

Mrzí nás, že to bol ďalší, už trinásty zápas, ktorý sme prehrali rozdielom jediného gólu a stratili sme dôležité body. Nebol to ale prvý zápas, v ktorom sme opäť bojovali nielen proti súperovi. Treba samozrejme priznať, že sme mali viacero dobrých príležitostí, v ktorých sme mohli zápas rozhodnúť a nepripustiť drámu v závere. Nemôžeme sa ale len tak prizerať nad tým, čo sa deje a ako nesprávnym rozhodnutím, alebo skôr nerozhodnutím sme prišli o ďalší minimálne jeden bod, ak nie o víťazstvo!

HK Dukla Trenčín – HC 07 Detva 5:4 (0:2, 3:1, 2:1)
Góly:
22. Sojčík (Radivojevič, Mikula), 39. Varga (Sádecký, Cebák), 40. Sádecký (Bartovič), 59. Radivojevič (Bokroš, Bartovič), 59. Bartovič (Frühauf) – 8. Murček (Ščurko), 11. Murček (Puliš), 34. Hodgson (Sládok), 42. Král (Tibenský, Gašpar), vylúčení na 2 min.: 6:6, navyše Sládok 10 min OT nešportové správanie, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Soós – Synek, Pálkövi, 2269 divákov.

HK Dukla Trenčín: Šimko – Frühauf, Rýgl, Bokroš, Cebák, Bohunický, Gula, Husár – Radivojevič, Sojčík, Hecl – Obuchov, Ölvecký, Bartovič – Sádecký, Dlouhý, Varga – Mikula, Švec, Hudec – J. Pardavý ml.

HC 07 Detva: Zalivin – Golian, Martin Chovan, Hraško, Sládok, Gachulinec, F. Fekiač, Šimon, Jendroľ – Puliš, Murček, Ščurko – Žilka, V. Fekiač, Hodgson – Král, Gašpar, Tibenský – Matúš Chovan, Valent, Surový